Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z premier Hanną Suchocką – dyskusja wokół książki „Ambasador u trzech papieży”

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Hanną Suchocką, autorką książki „Ambasador trzech papieży”, które odbędzie się 4 października 2018 roku o godz. 18:00 w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 w Warszawie.

Autorka w rozmowie z dr. Andrzejem Grajewskim opowie o relacji z Janem Pawłem II, o roli ambasadora w Stolicy Apostolskiej, ale też o życiu codziennym w stolicy Włoch.

Prof. Hanna Suchocka – prawnik, polityk, dyplomata. W latach 1992-1993, jako pierwsza kobieta w historii Polski, pełniła funkcję premiera. Minister sprawiedliwości w latach 1997-2000. Od 2001 do 2013 roku ambasador Polski przy Stolicy Apostolskiej oraz (od 2002) przy Zakonie Maltańskim. Od 1994 roku członkini Papieskiej Akademii Nauk Społecznych. W 2014 roku odznaczona Orderem Orła Białego za zasługi dla wolności.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.