Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie o sensie: miłość a depresja

Wydawnictwo Zwierciadło, Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Karolina i Maciej Szaciłło mają zaszczyt zaprosić na SPOTKANIA O SENSIE, czyli cykl comiesięcznych dyskusji, podczas których poruszane będą tematy związane z sensem życia i pokonywania przeciwności losu. Drugie spotkanie obędzie się 30 października o godz. 18:00 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (Warszawa, ul.Foksal 11).

Tym razem inspiracją do rozmów będzie wpływ sposobu życia i odżywiania na samopoczucie człowieka, zastosowanie naturalnych metod jako wsparcie w kontrolowanym przez lekarza procesie leczenia depresji oraz zapobieganiu okresowych spadków nastroju. Te zagadnienia zostały szerzej omówione przez Karolinę i Macieja Szaciłło w książce „Depresja. Jedzenie, które leczy”.

Podczas drugiego spotkania poruszymy temat miłości, do siebie, do świata. Głód miłości jest główną siłą napędową naszego istnienia. Jest przyczyną zazdrości, nienawiści, rywalizacji, wszystkich konfliktów, a nawet wojen. To pragnienie bycia kochanym powoduje, że czasami dopuszczamy się najokropniejszych rzeczy. Kłamiemy, zdradzamy, manipulujemy… Gdyby każdego z nas obrać z kolejnych konstytuujących nas uwarunkowań emocjonalnych, na samym dnie, w samym środku znalazłaby się miłość. Rozpaczliwe pragnienie miłości, poszukiwanie bezpieczeństwa jest motorem wszystkich naszych działań (choć często nie jesteśmy tego świadomi). Jak zatem zaspokoić ten głód?

SPOTKANIA O SENSIE to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II, który rozpoczął się w marcu 2017 roku. Cykl cieszy się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających, dlatego zapraszamy na już trzecią część spotkań. W ramach cyklu zapraszani są znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci i duchowni.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.