Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkania o sensie: depresja a euforia

Wydawnictwo Zwierciadło, Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Karolina i Maciej Szaciłło mają zaszczyt zaprosić na SPOTKANIA O SENSIE, czyli cykl comiesięcznych dyskusji, podczas których poruszane będą tematy związane z sensem życia i pokonywania przeciwności losu. Pierwsze spotkanie obędzie się 27 września o godz. 18:00 w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II (Warszawa, ul.Foksal 11).

Tym razem inspiracją do rozmów będzie wpływ sposobu życia i odżywiania na samopoczucie człowieka, zastosowanie naturalnych metod jako wsparcie w kontrolowanym przez lekarza procesie leczenia depresji oraz zapobieganiu okresowych spadków nastroju. Te zagadnienia zostały szerzej omówione przez Karolinę i Macieja Szaciłło w książce „Depresja. Jedzenie, które leczy”. Podczas pierwszego spotkania porozmawiamy o tym czym jest depresja i dlaczego tak bardzo niedaleko od depresji do euforii. Czemu euforię i ekscytację mylimy ze szczęściem? A brak silnych bodźców i przeżyć powoduje spadek nastroju, a w konsekwencji może prowadzić do depresji. Jak uświadamiać sobie własne stany emocjonalne? W końcu jak brać za nie odpowiedzialność?

SPOTKANIA O SENSIE to cykl comiesięcznych spotkań organizowanych przez Wydawnictwo Zwierciadło i Centrum Myśli Jana Pawła II, który rozpoczął się w marcu 2017 roku. Cykl cieszy się olbrzymim zainteresowaniem odwiedzających, dlatego zapraszamy na już trzecią część spotkań. W ramach cyklu zapraszani są znani dziennikarze, autorzy książek, psychologowie, psychoterapeuci i duchowni.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.