Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Prezentacja książki „Sprawy, które toczą się w Polsce mają znaczenie światowe”

7 czerwca w „Przystanku Historia” w Warszawie odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Sprawy, które toczą się w Polsce mają znaczenie światowe. Niepublikowane przemówienie Jana Pawła II do Rady Głównej Episkopatu Polski, Jasna Góra, 5 czerwca 1979 r.”. Publikacja została wydana nakładem Wydawnictwa Paulinianum i Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski.

Centrum Myśli Jana Pawła II i Wydawnictwo Paulinianum prezentują nieznane dotąd przemówienie Papieża, wygłoszone do Rady Głównej Episkopatu Polski w 1979 r., które ukazuje daleko zakrojoną wizję przemian społecznych oraz cele pielgrzymki do ojczyzny.

Redaktor opracowania przedstawił kontekst historyczny, okoliczności i powody jego wygłoszenia. Wspomniane wystąpienie ma kluczowe znaczenie nie tylko dla Kościoła w Polsce, ale również w całym bloku wschodnim. Jan Paweł II nakreślił w nim założenia polityki wschodniej Stolicy Apostolskiej oraz wskazał, jak Kościół powinien postępować wobec najważniejszych spraw społeczno-politycznych.

Podczas spotkania w  „Przystanku Historia” udział wezmą:

  • dr hab. Paweł Skibiński
  • ks. dr hab. Dominik Zamiatała prof. UKSW
  • dr Rafał Łatka

Spotkanie odbędzie się 7 czerwca (piątek) o godz. 17.30 w „Przystanku Historia” Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki przy ul. Marszałkowskiej 21/25 w Warszawie.

Wstęp wolny.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.