Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pokaz filmu „Jak Bóg da”

W niedzielę – 29 września 2019 roku – w Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się bezpłatny pokaz włoskiej komedii „Jak Bóg da” w reżyserii Edoardo Falcone. Seans filmowy zorganizowany jest w ramach VII Festiwalu Kultury Bez Barier.

Film „Jak Bóg da” to zabawna, wręcz groteskowa komedia, która znakomicie wykorzystuje efekt zderzenia dwóch różnych światopoglądów. Motywem przewodnim jest historia cenionego rzymskiego kardiochirurga Tommaso i jego rodziny – żony Carli i dwójki dorosłych już dzieci. Spokojne życie bohaterów zmienia się w momencie kiedy jedno z dzieci postanawia zostać księdzem. Film – oprócz dostarczania momentów pełnych śmiechu – pokazuje światu nieznaną stronę współczesnego chrześcijaństwa, opartego na szczerym nawróceniu, relacji z Bogiem i zżytej wspólnocie ludzi wierzących.

Bezpłatny pokaz filmu odbędzie się w niedzielę – 29 września 2019 roku o godzinie 10.00 – w sali na 1 piętrze w Centrum Myśli Jana Pawła II. Film będzie nadawany z audiodeskrypcją dla osób niewidomych i słabowidzących.

Film wyświetlany będzie w ramach VII Festiwalu Kultury Bez Barier, który odbędzie się w Warszawie w dniach 27 września – 6 października 2019 roku. Ideą przewodnią festiwalu jest otwarcie wydarzeń i przestrzeni kultury przed wszystkimi, bez względu na ich stopień i rodzaj niepełnosprawności lub jej brak, wiek, płeć czy status materialny.

Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie: http://www.fkbb.pl/

Centrum Myśli Jana Pawła II jest jednym z partnerów Festiwalu.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.