Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Kochasz mnie?

III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem

Film | Pod Wspólnym Niebem

|

reż. Tonya Noyabrova, Ukraina, Szwecja 2023

Zapraszamy na pierwszy wieczór filmowy w ramach III Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem. To nie tylko prezentacja kina z różnych stron świata, ale przede wszystkim okazja do spotkania i dialogu. Zapraszamy do wspólnego odkrywania kina, które łączy i tworzenia przestrzeni bezpiecznego, twórczego dialogu międzykulturowego!

„Kochasz mnie?” to spotkanie z kulturą i współczesnym kinem ukraińskim. To niejedyny film podczas tego wieczoru. O godzinie 20:00 na naszym dziedzińcu wyświetlimy film animowany „Mariupol. Sto nocy”, reż. Sofiia Melnyk. Wieczór filmowy rozpocznie rozmowa Mateusza Tomy z Łukaszem Adamskim, ekspertem ds. Europy Wschodniej, publicystą.

Plan wieczoru:

20:00 | Wprowadzenie – rozmowa z dr. Łukaszem Adamskim
20:30 | „Mariupol. Sto nocy”, reż. Sofiia Melnyk, Ukraina 2023
20:45 | „Kochasz mnie?”, reż. Tonya Noyabrova, Ukraina, Szwecja 2023


Czas trwania: 90’
Gatunek: film fabularny
Kraj: Ukraina, Szwecja
Język: ukraiński
Napisy: polskie

Reżyseria: Tonya Noyabrova
Scenariusz: Tonya Noyabrova
Zdjęcia: Vilius Machiulskis
Montaż: Tamuna Karumidze, Benjamin Mirguet

Obasada: Karyna Khymchuk, Maksim Mikhaylichenko, Natalia Lazebnikova, Oleksandr Zhyla, Darya Palagnyuk, Andrey Shabanov


17-letnia Kira dorasta w zamożnej, kulturalnej rodzinie i planuje przyszłość jako aktorka. Jest rok 1990, a jej dorosłe życie ma właśnie nabrać tempa, gdy dokonuje odkrycia, które niszczy wizerunek jej ukochanego ojca – reżysera i spycha jej własną rodzinę na tą samą ścieżkę, co upadający Związek Radziecki. Częściowo autobiograficzny film Toni Noyabrovej to emocjonalnie intensywna i oszałamiająco piękna ukraińska opowieść o dorastaniu, ale też drobiazgowe studium minionej epoki, wypełnione szczegółami charakterystycznymi dla tamtych czasów.

Festiwale i nagrody:

  • Główna Nagroda 16. Festiwalu Mastercard Off Camera w Krakowie (2023)
  • IFF Berlinale 2023 – sekcja Panorama

ZOBACZ CAŁY PROGRAM:

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.