Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papież światu – 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II

Konferencja | PARTNERSTWO

Centrum Myśli Jana Pawła II jest partnerem międzynarodowej konferencji „Papież światu – 45-lecie pontyfikatu Jana Pawła II” organizowanej przez Mt 5,14 – Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.

W rocznicę pontyfikatu organizatorzy konferencji proponują namysł nad szczegółowymi pytaniami o decyzyjność i sprawczość papieża, o jego wpływ na budzenie sumień, ale też strategię zmieniającą układy geopolityczne.

Tak zwane przymierze z prezydentem Ronaldem Reaganem, dialog z żydami, dalekowzroczność w budowaniu wizji Europy, w końcu wyzwania, takie jak ludobójstwa i wojny za czasów pontyfikatu, wciąż odkrywane zaniechania czy zbrodnie ludzi Kościoła, kwestie nominacji biskupich oraz stanowczość i niezmienność w kwestiach etycznych, to tylko niektóre z wątków, które zostaną podjęte 17 października podczas konferencji „Papież światu”.

Podczas tego wydarzenia będzie można usłyszeć wypowiedzi osób z Polski i z zagranicy, które są realnie zaangażowane w sprawy, o których będą mówić, m.in. Rocco Buttiglione, Juan Manuel Burgos, Piotr Czauderna, Myrosław Marynowich, George Weigel.

Konferencję będzie można także oglądać online.

Partnerzy projektu:
Niepodległa, Centrum Myśli Jana Pawła II, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Centrum Mieroszewskiego, Muzeum Historii Polski, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, Instytut Papieża Jana Pawła II, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II, Instytut Tertio Millennio, Dom Fundacji Jana Pawła II, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II

Patroni medialni:
TVP, Polskie Radio, Stacja7, Gość Niedzielny, Wszystko Co Najważniejsze, Dzieje.pl

Dofinansowano ze środków:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Ministerstwo Edukacji Narodowej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.