Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

(Nie)bezpieczni w sieci

Webinar

Wiele osób codziennie pada ofiarą fałszywych transakcji, fikcyjnych zbiórek środków, prób wyłudzenia danych. Jak zatem bezpiecznie poruszać się w Internecie? Serdecznie zapraszamy na webinar pt. (Nie)bezpieczni w sieci, który odbędzie się 13 czerwca 2024 r. o godzinie 19:00 na platformie ZOOM.

Internet jest źródłem wielu informacji, wydarzeń kulturalnych, bazą wiedzy, miejscem, w którym możemy komunikować się ze sobą. Korzystając z Internetu edukujemy siebie i innych, a także spędzamy czas zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Jak każde narzędzie ma swoje wady i zalety.

  • Jak nie dać sobie wykraść danych osobowych? 
  • Z jakich metod skorzystać, żeby zabezpieczyć swoje konto?
  • Które z dostępnych przeglądarek spełniają wymogi bezpieczeństwa?
  • Jak zareagować, gdy doświadczamy cyberataku?

Spotkanie poprowadzą dwie pasjonatki nowoczesnych technologii, a zarazem pomysłodawczynie inicjatywy – Dorota Kwaśniewska oraz Milena Gruszczyńska, członkinie Koła Naukowego Cyberbezpieczeństwa na Uniwersytecie Warszawskim.

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM, do którego link zostanie przesłany po wypełnieniu formularza zgłoszeń:

Spotkanie jest przeznaczone dla osób pełnoletnich.

Webinar realizowany jest przez stypendystki m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, w ramach Kreatora Pomysłów Programu Stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Jego ideą jest umożliwienie młodym, zdolnym studentom/tkom zdobycia wiedzy z zakresu zarządzania projektami oraz realizacji własnej inicjatywy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.