Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Nasi eksperci na konferencji naukowej w Oxfordzie

6 i 7 lipca w Oxfordzie odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Transhumanism, Posthumanism, and Super-Naturalism”, której współorganizatorem jest Centrum Myśli Jana Pawła II. Uczestnicy dyskusji będą się zastanawiać, jak postępy w genetyce, robotyce, informatyce i nanotechnologii wpływają na przyszłość ludzkości, w jaki sposób zmiany te wpływają na pytania badane przez filozofię i teologię: kim/czym jest człowiek? Co może wiedzieć? Co powinien zrobić? Czego może się spodziewać, na co mieć nadzieję?

Centrum Myśli Jana Pawła II będzie reprezentowane przez dr. Michała Łuczewskiego i Jonathana Price’a. Michał Łuczewski w swoim referacie pt. „Conversion, Coercion, and Transhumanism”  będzie wyjaśniał, w jaki sposób transhumanizm przekształca to, co można nazwać eksperymentalną infrastrukturą chrześcijaństwa, a tym samym zmienia współczesną panoramę moralną. Jonathan Price, pracownik Instytutu Badań Naukowych Centrum, wraz z prof. Agnieszką Nogal, wygłoszą referat „Who Owns Life?”, w którym podejmą tematykę „prywatyzacji” życia i ciała rozpoczynającej się wraz z liberalną doktryną Johna Locke’a. Eksperci z Centrum będą dyskutować o zagrożeniach, jakie stwarza traktowanie ciała i życia jako indywidualnej własności otwartej na wszelkiego rodzaju interwencje i „ulepszenia”.

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.