Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II

Rekrutacja

21 czerwca rozpoczął się nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W tym roku przyznajemy je po raz 20!

Stypendia skierowane są do o uczniów i studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne. To inicjatywa, której początki sięgają 2005 roku.

Wsparcie finansowe wynosi od 500 do 1500 złotych. Ubieganie się o stypendium odbywa się na zasadzie konkursu, w którym liczy się suma zebranych przez kandydata punktów.

Aby ubiegać się o stypendium, należy spełniać wymogi formalne:

  • dobre wyniki w nauce (średnia nie niższa niż 4,0 w przypadku uczniów),
  • udokumentowane osiągnięcia naukowe, sportowe, artystyczne lub działalność społeczna,
  • miesięczny średni dochód netto na jednego członka rodziny nie przekracza 2500 zł.

Stypendia to nie tylko wsparcie finansowe, ale także autorski program edukacyjny przygotowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II, który umożliwia jego uczestnikom wszechstronny rozwój, zapewnia im możliwość realizowania własnych pomysłów, pobudza do podejmowania nowych wyzwań i stawiania sobie ambitnych celów.

Masz pytania? Skorzystaj z konsultacji, które prowadzą nasze specjalistki i specjaliści ds. stypendiów!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.