Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Liturgia celebrowana przez Jana Pawła II i jej konsekwencje społeczne – konferencja w Rzymie

21 listopada 2019 r. w Rzymie odbędzie się konferencja naukowa Liturgia celebrowana przez Jana Pawła II i jej konsekwencje społeczne. Spotkanie jest częścią prac badawczych podejmowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II we współpracy z Papieskim Uniwersytetem Santa Croce z Rzymu. Projekt badawczy wpisuje się w program obchodów 40. rocznicy I pielgrzymki Jana Pawła II do Polski – „Odpowiedzialność za dobro wspólne”.

Jednym z najbardziej oczywistych i spektakularnych przykładów wpływu liturgii na społeczeństwo może być oddziaływanie mszy papieskich celebrowanych przez Jana Pawła II w Polsce w czasach komunizmu na przemiany społeczne i polityczne w naszym kraju. Z jednej strony istnieje powszechna świadomość takich relacji, ale z drugiej strony jest stosunkowo niewiele uporządkowanej refleksji o charakterze naukowym poświęconej temu zagadnieniu.

W konferencji międzynarodowej udział wezmą przedstawiciele z Polski i Włoch. Jednymi z prelegentów będą dr hab. Dominika Żukowska oraz dr hab. Paweł Skibiński z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Szczegółowy program wydarzenia w załączniku.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.