Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Lęk

Wieczór filmowy

|

reż. Sławomir Fabicki

W ramach 15. edycji Festiwalu Nowe Epifanie zapraszamy na wieczór filmowy, przygotowany komplementarnie do tematyki spektakli: seans filmu „Lęk” oraz spotkanie z Agatą Malendą.

Opis filmu

Dwie siostry wyruszają w pełną emocji podróż, poprzez śmiech i łzy, radość i gniew, aż do finału, który ma rozstrzygnąć o losie jednej z nich.

Małgorzata (Magdalena Cielecka) kontroluje każdy aspekt swojego życia. Mocno stąpa po ziemi, jest zdecydowana i świetnie zorganizowana. Wszystko poświęciła karierze. Młodsza siostra Łucja (Marta Nieradkiewicz) jest jej przeciwieństwem – spontaniczna, wiecznie poszukująca, czasem zagubiona. Spełnia się jako matka. Choć ich życiowe drogi często biegły w odmiennych kierunkach, dziś splatają się podczas najważniejszej podróży. Małgorzata jest nieuleczalnie chora, a Łucja ma ją zawieźć do renomowanej kliniki w Szwajcarii.

Każda z nich inaczej widzi cel tej podróży. Dla Małgorzaty ma to być ostatnia droga, chce odejść na własnych warunkach. Z kolei Łucja wierzy, że przekona siostrę do zmiany decyzji i podjęcia walki o życie. Przed nimi czas kłótni, płaczu i śmiechu.

Czy będą potrafiły znów być ze sobą tak blisko jak kiedyś? To będzie ich najważniejsze spotkanie. Czy okaże się także ostatecznym rozstaniem?

W filmie zobaczymy: Magdalenę Cielecką („Pokuszenie”, „Amok”, „Wenecja”), Martę Nieradkiewicz („Płynące wieżowce”, „Dzikie róże”, „Zjednoczone stany miłości”), Adriana Kłosa („Jak pokochałem gangstera”, „Pitbull”, „Asymetria”, „Pętla”) i Sabine Timoteo („Cuda”, „Środek świata”, „Sprawa Colliniego”).

Od organizatorów

Po seansie odbędzie się spotkanie z dr n. med. Agatą Malendą, lekarką hospicyjną związaną z Fundacją Hospicjum Onkologiczne w podwarszawskich Bramkach, specjalistką chorób wewnętrznych oraz hematologii, członkinią Instytutu Dobrej Śmierci, które poprowadzi Mateusz Toma.

Twórcy

  • Reżyseria: Sławomir Fabicki
  • Scenariusz: Monika Sobień-Górska
  • Zdjęcia: Bogumił Godfrejów
  • Montaż: Maciej Pawliński
  • Gatunek: dramat
  • Rok produkcji: 2023
  • Kraj produkcji: Polska, Szwajcaria, Niemcy
  • Czas trwania: 96 min

Obsada

Magdalena Cielecka, Marta Nieradkiewicz, Sabine Timoteo, Maciej Kosiacki

Nagrody

WFF, Nagroda Publiczności / Plebiscyt Publiczności dla najlepszego filmu, 2023

Nominacje

Złote Lwy 2023. Udział w konkursie głównym –Sławomir Fabicki
EnergaCamerimage 2023, Konkurs Filmów Polskich – Złota Żaba. Udział w konkursie – Bogumił Godfrejów
WFF 2023, Konkurs Międzynarodowy. Udział w konkursie głównym – Sławomir Fabicki


WSTĘP WOLNY
(UWAGA: Nasza widownia w Sali Kominkowej liczy 60 miejsc. Jeśli chcecie mieć pewność miejsca siedzącego, zachęcamy do wcześniejszego przyjścia).

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.