Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gra o Wolność

Gra o Wolność

Stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II gorąco zapraszają do wspólnej rozgrywki 2 czerwca w godz. 12.00-16.30 do kawiarni Niepodległa. Miejsce spotkań w Łazienkach Królewskich. Zapisy drużyn na “Grę o Wolność” są prowadzone za pomocą poniższego formularza zgłoszeniowego oraz w dniu gry przy punkcie startowym. Zapraszamy do udziału grupy składające się z rodzin oraz znajomych, niezależnie od wieku.

Wypełnij formularz zgłoszeniowy

Gra ma charakter zabawy edukacyjnej rozgrywanej za pomocą zamieszczonych na tematycznych planszach kodów QR. Pod każdym z nich kryje się zadanie, którego rozwiązanie wskaże kolejny etap pielgrzymki, której śladem będą podążać gracze. Gra pokazuje nie tylko kontekst historyczny wizyty papieża w czerwcu 1979 roku, ale przede wszystkim aktualność słów wypowiedzianych wówczas przez Jana Pawła II i ich znaczenie dla Polski i Polaków na przestrzeni ostatnich 40 lat.

„Gra o Wolność 2019” to kolejna odsłona projektu edukacyjnego, popularyzującego wiedzę o Janie Pawle II oraz jego wkładzie w kształtowanie się wolnej Polski, realizowanego w niecodziennej, atrakcyjnej dla uczestników formule gry miejskiej. Twórcami projektu są Stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Tematem trzeciej edycji gry tworzonej przez dzieci i młodzież jest pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II do Polski i wpływ, jaki miała na przemiany w naszym kraju w latach 80. i 90.

Premiera (gra z animatorami) – niedziela 2 czerwca, 12.00 – 16.30: Kawiarnia Niepodległa. Miejsce spotkań w Łazienkach Królewskich.
(al. Ujazdowskie 4, Warszawa)

Gra w wersji bez animatorów, z wykorzystaniem wyłącznie kodów QR.

2-9 czerwca: Warszawa

3 czerwca: Gniezno

4-6 czerwca: Częstochowa

7-10 czerwca: Kraków

REGULAMIN GRY O WOLNOŚĆ

Organizatorzy: Centrum Myśli Jana Pawła II i Biuro Programu „Niepodległa”.

 

 

 

 

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.