Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Gdzie jest granica w sztuce?

„Gdzie jest granica w sztuce?” to podstawowe pytanie, a zarazem temat debaty zorganizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Spotkanie odbędzie się 30 października 2019 r. na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Na pytanie spróbują odpowiedzieć goście wydarzenia:

dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski Małgorzata Ludwisiak, historyk sztuki prof. Andrzej Szczerski,
prof. Uniwersytetu Szczecińskiego ks. Andrzej Draguła
oraz rzeźbiarz i performer Norbert Delman.

Jak zauważa Karolina Staszak, która poprowadzi debatę – „W refleksji Jana Pawła II, której głównym źródłem jest ewangeliczne przykazanie miłości bliźniego, człowiek-osoba jest wartością, wobec której jedynym pełnowartościowym, a więc jedynym adekwatnym odniesieniem jest miłość. Czy podczas panelu będziemy umieli podjąć próbę zdefiniowania pojęcie „wspólne dobro”? Czy zgodzimy się, że dobra sztuka to taka, dla której drogą jest człowiek?”.

Spotkanie odbędzie się 30 października 2019 r. o godz.18.00 w Auli Wydziału Rzeźby ASP na Wybrzeżu Kościuszkowskim.


Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy Projektu: Akademia Sztuk Pięknych, Fundacja Atelier, Vera Icon, Dom Kultury Śródmieście, CSW- Zamek Ujazdowski, Dom Kultury Kadr, Służewski Dom Kultury

Patroni Medialni: Notes na 6 tygodni, Arteon magazyn o sztuce, Sztuka Publiczna

Debata zorganizowana jest w ramach projektu „Sztuka na brzegu”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.