Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal Nowe Epifanie 2021 / Moja Mała – czytanie performatywne

„MOJA MAŁA” to monodram o pragnieniu zerwania zewnętrznych i wewnętrznych ograniczeń. Tekst opowiada o tym, jak ciężko odbyć ten proces w sobie.

Inspirując się opowiadaniem Tove Jansson pt. „O Filifionce, która wierzyła w katastrofy”, twórcy chcą opowiedzieć współczesną historię o osobistym końcu świata; końcu porządku narzuconego nam przez innych — pełnego obostrzeń, źle rozumianej tradycji, konwencji i wypełniania powinności, ale też porządku narzucanego nam przez nas samych — poprzez nasze wyobrażenia własnych granic. Apokalipsa jest w tym rozumieniu czymś przerażającym, ale jednocześnie koniecznym, by móc funkcjonować w osobistej wolności. Tekst pokazuje, jak często wybieramy trudne, ale znane położenie, a wyjście poza strefę własnego komfortu z powodu strachu jest często niemożliwe.

Wykonanie: Anna Andrzejewska

Tekst i reżyseria: Ewa Mikuła

Światło, montaż, zdjęcia: Klaudia Kasperska

Muzyka: Michał Lazar

Dźwięk: Łukasz Zięba

Fotografia: Klaudia Kasperska

KUP BILET

***

Organizator: Centrum Myśli Jana Pawła II

Partnerzy: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr im. Wilama Horzycy w Toruniu, Teatr Łaźnia Nowa w Nowej Hucie, Teatr Miejski w Gliwicach, Stowarzyszenie Pedagogów, Stowarzyszenie Potem-O-Tem, Fundacja na Marginesie, Fundacja Przestrzeń Filmowa, Fundacja Teatr Rzeczy, Teatr Soho, Teatr im. Jana Kochanowskiego w Opolu, eWejściówki, Muzeum Ewolucji, Ruch Muzyczny.Patroni medialni –Polskie Radio PR 2, TVP Kultura, Miesięcznik Teatr, E-teatr.pl, Teatralny.pl, Teatrologia.info, Cojestgrane24.pl.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Projekt współfinansuje m. st. Warszawa.

 

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.