Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Festiwal „Kino z duszą”

W dniach 20-24 listopada 2018 r. odbędzie się szósta edycja Festiwalu „Kino z duszą”. W warszawskiej Kinotece zostaną zaprezentowane najciekawsze filmy dokumentalne zrealizowane przez polskich i zagranicznych twórców. Podczas festiwalu zostanie także wręczona nagroda specjalna za film ukazujący wartości ważne dla Jana Pawła II. Ufundowało ją Centrum Myśli Jana Pawła II.

– Szósta już edycja zobowiązuje do przyjrzenia się dotychczasowym osiągnięciom festiwalu. O jego sile i niepowtarzalności świadczą przede wszystkim filmy, które od kilku lat prezentujemy publiczności oraz twórcy, którzy co roku wracają do nas z nowymi filmami – mówi Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu „Kino z duszą”.

Tegoroczna edycja jest rekordowa pod katem liczby zgłoszonych filmów. W sumie zgłoszono 77 produkcji, spośród których do pokazów konkursowych zakwalifikowane zostały 23 dokumenty. Wszystkie zostaną zaprezentowane widzom w czasie dni festiwalowych.

Przewodniczącym jury jest wybitny polski dokumentalista Maciej Drygas. Pozostali członkowie jury to: operator filmowy prof. Andrzej Musiał, wykładowca PWSFTviT w Łodzi, krytyk filmowy Bartek Pulcyn, dr Ewa K. Czaczkowska, prezes Fundacji Areopag XXI oraz red. Grażyna Raszkowska, dyrektor festiwalu.

Wybrane filmy zaprezentujemy także podczas projekcji festiwalowych, które odbędą się od wtorku do soboty 20-24 listopada w stołecznej Kinotece. Udział we wszystkich wydarzeniach “Kina z duszą” jest bezpłatny.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.