Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny?

W obliczu kryzysu ekonomicznego i ekologicznego papież̇ Franciszek wezwał młodych przedsiębiorców i ekonomistów z całego świata do budowania nowej ekonomii.

17 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie o godz. 18.00 odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny?. Wydarzenie to jest oficjalną częścią papieskiego programu Ekonomia Franciszka, którego finał odbędzie się w Marcu 2020 w Asyżu. Centrum Myśli Jana Pawła II jest partnerem wydarzenia.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą:

  • Siostra Profesor Alessandra Smerilli – siostra zakonna i profesor ekonomii politycznej. Pierwsza kobieta powołana do Papieskiej Komisji Państwa Watykańskiego, która pełni w imieniu papieża władzę ustawodawczą
  • prof. Marek Rymsza, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, członek redakcji “Więzi”
  • Prof. Luigino Bruni – doradca ekonomiczny Benedykta XVI, dyrektor naukowy programu Ekonomia Franciszka.

Przed spotkaniem odbędą się również warsztaty w godzinach 14:30-17:30. Podczas warsztatów postaramy się zobaczyć, jakie wyzwania społeczno-ekonomiczne stoją przed światem i przed nami; na co mamy wpływ i co możemy zrobić razem, aby rozwiązać lokalnie światowe problemy i odnowić ekonomię.

UWAGA: na warsztaty obowiązują oddzielne zapisy.

Zapisy na warsztaty (14:30-17:30): https://kacper4.typeform.com/to/mSr4Lw

Zapisy na debatę ekspercką (18:00-20:00): http://bitly.pl/zwxKt

Liczba miejsc ograniczona!

W ramach projektu odbędzie się również konferencja w Krakowie, gdzie spotkają się najwybitniejsi współcześni europejscy publiczni intelektualiści: ludzie wiary i działania, biskupi i ministrowie, teologowie i ekonomistki, działaczki i analitycy, by wspólnie odpowiedzieć na ekologiczne, ekonomiczne i duchowe wyzwania naszych czasów, szukając inspiracji w chrześcijańskiej ekologii integralnej.

15-16 listopada w godz. 09.00-18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przy ul. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja Creatio Continua pod hasłem Ekologia integralna i wyzwania antropocenu.

Goście obu wydarzeń spróbują zmierzyć się z “wyzwaniem antropocenu” – czyli epoki, w której gatunek ludzki oddziałuje na ekosystem całej Ziemi. Zastanowią się także, czy nowy model ekonomii, zaproponowany przez obecnego papieża i wyrastający z tradycji św. Franciszka z Asyżu może stać się odpowiedzią na kryzys ekologiczny, którego doświadcza ludzkość.  

Pełen program obu wydarzeń można znaleźć tutaj:

Ekonomia Franciszka

…………………………………

Organizatorami debaty są Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska w ramach programu Towards The Economy of Francesco i Centrum Myśli Jana Pawła II.

Partnerzy wydarzenia: Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundacja Konrada Adenauera.

Patronat: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Patronat medialny: „Gość Niedzielny”,  „Pressje”

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Rejestracja

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.