W obliczu kryzysu ekonomicznego i ekologicznego papież̇ Franciszek wezwał młodych przedsiębiorców i ekonomistów z całego świata do budowania nowej ekonomii.
17 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie o godz. 18.00 odbędzie się panel dyskusyjny pod hasłem Ekonomia Franciszka: odpowiedź na kryzys klimatyczny?. Wydarzenie to jest oficjalną częścią papieskiego programu Ekonomia Franciszka, którego finał odbędzie się w Marcu 2020 w Asyżu. Centrum Myśli Jana Pawła II jest partnerem wydarzenia.
Gośćmi specjalnymi spotkania będą:
- Siostra Profesor Alessandra Smerilli – siostra zakonna i profesor ekonomii politycznej. Pierwsza kobieta powołana do Papieskiej Komisji Państwa Watykańskiego, która pełni w imieniu papieża władzę ustawodawczą
- prof. Marek Rymsza, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, członek redakcji “Więzi”
- Prof. Luigino Bruni – doradca ekonomiczny Benedykta XVI, dyrektor naukowy programu Ekonomia Franciszka.
Przed spotkaniem odbędą się również warsztaty w godzinach 14:30-17:30. Podczas warsztatów postaramy się zobaczyć, jakie wyzwania społeczno-ekonomiczne stoją przed światem i przed nami; na co mamy wpływ i co możemy zrobić razem, aby rozwiązać lokalnie światowe problemy i odnowić ekonomię.
UWAGA: na warsztaty obowiązują oddzielne zapisy.
Zapisy na warsztaty (14:30-17:30): https://kacper4.typeform.com/to/mSr4Lw
Zapisy na debatę ekspercką (18:00-20:00): http://bitly.pl/zwxKt
Liczba miejsc ograniczona!
W ramach projektu odbędzie się również konferencja w Krakowie, gdzie spotkają się najwybitniejsi współcześni europejscy publiczni intelektualiści: ludzie wiary i działania, biskupi i ministrowie, teologowie i ekonomistki, działaczki i analitycy, by wspólnie odpowiedzieć na ekologiczne, ekonomiczne i duchowe wyzwania naszych czasów, szukając inspiracji w chrześcijańskiej ekologii integralnej.
15-16 listopada w godz. 09.00-18.00 w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II przy ul. Bobrzyńskiego 10 w Krakowie odbędzie się międzynarodowa konferencja Creatio Continua pod hasłem Ekologia integralna i wyzwania antropocenu.
Goście obu wydarzeń spróbują zmierzyć się z “wyzwaniem antropocenu” – czyli epoki, w której gatunek ludzki oddziałuje na ekosystem całej Ziemi. Zastanowią się także, czy nowy model ekonomii, zaproponowany przez obecnego papieża i wyrastający z tradycji św. Franciszka z Asyżu może stać się odpowiedzią na kryzys ekologiczny, którego doświadcza ludzkość.
Pełen program obu wydarzeń można znaleźć tutaj:
…………………………………
Organizatorami debaty są Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska w ramach programu Towards The Economy of Francesco i Centrum Myśli Jana Pawła II.
Partnerzy wydarzenia: Klub Inteligencji Katolickiej oraz Fundacja Konrada Adenauera.
Patronat: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Patronat medialny: „Gość Niedzielny”, „Pressje”
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA