Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polityka wschodnia Jana Pawła II

Zapraszamy na spotkanie z historykiem dr. Andrzejem Grajewskim na temat polityki wschodniej Jana Pawła II w kontekście I pielgrzymki do Polski. Spotkanie poprowadzi dr hab. Paweł Skibiński.

Papieskie nauczanie podczas I pielgrzymki do Polski stanowiło oczywiste wyzwanie rzucone komunistycznej ideologii oraz dominacji Moskwy na całym obszarze Europy Wschodniej. Program solidarności z „narodami pobratymczymi” został wpisany w samo centrum posługi Jana Pawła II, który w Gnieźnie zdefiniował się jako papież Słowianin. W czasie pielgrzymki ten wątek Papież nazwie przypominaniem Słowiańszczyzny i podkreśli, jak wielkie ma on znaczenie dla programu jego pontyfikatu i losów Europy.

DATA: 15 maja 2019 roku, godz. 18:00
MIEJSCE: Centrum Myśli Jana Pawła II (ul. Foksal 11)

Wydarzenie odbywa się w ramach obchodów 40. rocznicy pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski organizowanych pod hasłem „Odpowiedzialność za dobro wspólne”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.