Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Debata „Mural a ikona”

Zapraszamy na debatę „Mural a ikona” towarzyszącą projektowi „Sztuka w drodze”, którą poprowadzi Ewa Kiedio. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy Filipa Tofila, Rafała Roskowińskiego, Mateusza Środonia oraz o. Tomasza Biłkę OP. Rozmowa odbędzie się 18 października o godz. 18:00 w sali Kolebkowej Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Korzystając z praktyki artystycznej panelistów oraz ich wiedzy teoretycznej, w dyskusji będziemy chcieli się przyjrzeć doświadczeniu tworzenia. Interesować nas będzie świat wewnętrzny człowieka piszącego/malującego ikonę oraz artysty streetartowego, który wykonuje mural. Zmierzymy się z pytaniem: czy za tymi dwoma procesami twórczymi stoją zupełnie odmienne wizje artysty i sztuki, czy też może da się wskazać między nimi jakieś obszary wspólne?

Nagranie z debaty można obejrzeć na naszym kanale na YouTube.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.