Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

BRAMY NIEBA – VOX VARSHE / MICHAŁ JACASZEK / ANNA ŚMISZEK-WESOŁOWSKA

Koncert finałowy 2. Festiwalu Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju, organizowanego przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

„Bramy Nieba” to projekt inspirowany reliefami wybitnego amerykańskiego abstrakcjonisty Franka Stelli oraz przedwojennymi zdjęciami i rysunkami drewnianych synagog. Z okruchów nieistniejącego już świata narodziło się nowatorskie dzieło, pełne eterycznej muzyki, mistycznych emocji i dźwięków przenikających czas. Powstał zjawiskowy, elektroakustyczny pejzaż, w którym śpiew Vox Varshe, tria dla którego żywiołem są liturgiczne pieśni żydowskie, doskonale splótł się z brzmieniami wyczarowanymi przez Michała Jacaszka, dopełnionymi wiolonczelowymi partiami Anny Śmiszek-Wesołowskiej.

„Bramy Nieba” to wychylająca się zza zasłony historii muzyczna opowieść o świecie, którego już nie ma i o uniwersalnych wartościach, które były i będą zawsze. Towarzyszyć jej będą niezwykłe wizualizacje autorstwa Sylwestra Łuczaka.

„Projekt Bramy Nieba powstał na zamówienie Muzeum POLIN, jako wydarzenie towarzyszące wystawie Frank Stella i synagogi dawnej Polski. Premiera projektu miała miejsce na Festiwalu Nowa Muzyka Żydowska.”

Na tegorocznym XXI Festiwalu Polskiego Radia „Nowa Tradycja” artyści, prezentując fragment projektu „Bramy Nieba” zdobyli Grand Prix.

Występują:
Anna Woźnicka – sopran
Olga Wądołowska – mezzo – sopran
Aleksander Słojewski – baryton
Michał Jacaszek – elektronika
Anna Śmiszek-Wesołowska – wiolonczela

28 października 2018, godz. 20:00
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja bezpłatnych biletów. Ilość miejsc jest ograniczona.

 

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.