Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Spotkanie z prof. Stanisławem Gryglem

7 września o godz. 17:00 w Centrum Myśli Jana Pawła II odbędzie się spotkanie z prof. Stanisławem Gryglem na temat antropologii Jana Pawła II w 50. rocznicę encykliki Humanae Vitae. Referat będzie punktem wyjścia do dalszej dyskusji. Rozmowę będzie moderował ks. dr Paweł Gałuszka.

Prof. dr hab. Stanisław Grygiel jest filozofem, filologiem i wykładowcą. W 1965 r., będąc studentem ks. Karola Wojtyły, uzyskał stopień doktora nauk filozoficznych na KUL. Następnie studiował filozofię na Uniwersytecie w Louvain w Belgii. Był redaktorem miesięcznika „Znak”, wykładowcą filozofii na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie; współzałożyciel i redaktor naczelny (do 2002 r.) kwartalnika Il Nuovo Areopago, kierował katedrą Karola Wojtyły na Papieskim Instytucie Jana Pawła II przy Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie.

Wydarzenie wpisuje się w obchody 40-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.