Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

KONCERT 7 ŁEZ – AGATA ZUBEL / ADAM BAŁDYCH / CEZARY DUCHNOWSKI ARTE DEI SUONATORI

Tytuł koncertu nawiązuje do znanego cyklu „Lachrimae or Seven Tears” angielskiego kompozytora Johna Dowlanda i wskazuje główną inspirację projektu „Siedem Łez” – nurt melancholii w muzyce angielskiego baroku. John Dowland, niekwestionowany mistrz tego nurtu, obrazował w swoich kompozycjach różne odcienie melancholii ludzkiej duszy, od religijnej po, jak sam mówił,  melancholię „prawdziwą”.

Projekt współtworzą: kompozytorka i śpiewaczka o niestandardowej skali głosu   Agata Zubel, czołowy twórca muzyki elektroakustycznej Cezary Duchnowski, jeden z najciekawszych dziś skrzypków jazzowych na świecie Adam Bałdych oraz barokowy zespół Arte dei Suonatori, konsekwentnie wykraczający poza ramy tzw. muzyki dawnej.

Tak wyjątkowi artyści gwarantują, odbiegającą od standardów, hipnotyczno-zjawiskową interpretację barokowego dzieła. Troje improwizatorów Zubel, Duchnowski i Bałdych, których ekspresja i muzyczny język umocowane są w XXI wieku, sprawia, że Dowlandowska melancholia odmalowana jest współczesnymi środkami wyrazu. „Siedem Łez”, nie tracąc nic z szacunku do historycznego rytu, staje się wydarzeniem na miarę naszych czasów.

„Siedem łez” powstało specjalnie na 2. Festiwal Muzyka Wiary Muzyka Pokoju.

Występują:

Agata Zubel – głos
Adam Bałdych  – skrzypce
Cezary Duchnowski – instrumenty elektroniczne

Arte dei Suonatori w składzie:
Aureliusz Goliński – skrzypce barokowe
Ewa Golińska – skrzypce barokowe
Anna Nowak-Pokrzywińska – altówka barokowa
Maciej Łukaszczyk – wiolonczela barokowa
Tomasz Pokrzywiński – wiolonczela barokowa

21.10.2018 godz. 20:00
Kościół Ewangelicko-Reformowany
al. Solidarności 76A 00-145 Warszawa

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja bezpłatnych biletów. Ilość miejsc jest ograniczona.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.