Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

10-lecie Inkubatora Miłosierdzia

Święto wolontariatu młodzieżowego w Centrum Myśli Jana Pawła II

Dziesięć lat temu wśród młodych ludzi skupionych wokół ideałów Jana Pawła II zakiełkowało pragnienie zmieniania świata na lepsze i budowania wspólnoty opartej na dzieleniu się dobrem. Tak powstał Inkubator Miłosierdzia – wolontariat młodzieżowy organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II i działający w warszawskich ośrodkach pomocowych. Naszą aktywność prowadzimy do dziś – współpracujemy z hospicjami, domami dziecka czy ogniskami wychowawczymi, w których podejmujemy wolontariat długofalowy oraz akcyjny. Nasze działania realizujemy w czterech grupach wolontariuszy: PODZIEL SIĘ TALENTEM, DOMY DZIECKA, PRACA Z DZIEĆMI oraz PRACA Z SENIORAMI.

Więcej o grupach Inkubatora Miłosierdzia

Świętowanie 10-lecia Inkubatora Miłosierdzia stało się dla nas okazją do rozmowy o wolontariacie młodzieżowym i polityce młodziezowej m.st. Warszawy. W dniach 18-20 maja 2018 odbył się cykl wydarzeń przeznaczonych dla instytucji współpracujących lub zamierzających współpracować z młodzieżą w wolontariacie. Naszymi gośćmi byli koordynatorzy wolontariatu, a także sami wolontariusze.

Partnerem wydarzenia było Centrum Komunikacji Społecznej m.st. Warszawy wraz z portalem Ochotnicy Warszawscy.

Program wydarzenia

Panele dyskusyjne były transmitowane na żywo na profilu Centrum Myśli Jana Pawła II na Facebooku:

„Młodzież w Warszawie”
„Wolontariat młodziezowy – specyfika, szanse i zagrożenia”
„Metody pracy wolontariackiej z młodzieżą – dobre praktyki”
„Dlaczego pomagamy i jak robić to dobrze?”
„Różne odcienie wolontariatu”

 

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.