Wydarzenia towarzyszące

  • SFERA WOLNOŚCI

Strona Sfera Wolności wystartowała 30 marca. Znajdują się na niej materiały multimedialne, filmy i audycje, których znaczną część dotąd nie pokazywano. Będą to m.in. cykl audycji „W kuchni” czy filmy „Człowiek w Centrum”. Wszystkie materiały, dostępne nieodpłatnie, będzie można ściągnąć do własnego użytku. 

  • AUDIOBOOK

Na stronie Sfera Wolności można znaleźć fragment audiobooka „Dar i Tajemnica”, autobiograficznej książki Jana Pawła II czytanej przez Krzysztofa Gosztyłę (nagranie za darmo będzie do ściągnięcia ze strony: www.audioteka.pl). Producentem audiobooka jest Audioteka.pl razem z Centrum Myśli Jana Pawła II.

  • KONKURS NA REPORTAŻ

Jak wygląda Polska po pięciu latach od śmierci papieża Polaka? Co zmieniło się na przestrzeni tych pięciu lat? Czy w ogóle coś się zmieniło? To tylko niektóre pytania, na których odpowiedź chcemy znaleźć w ogłoszonym przez Centrum Myśli Jana Pawła II konkursie na reportaż „Pięć lat po”.

Reportaże na konkurs Nova Hereditas mogą być: wcześniej publikowane lub nie, zgłaszane przez medium, autora, członka jury oraz każdego bez ograniczeń, kto uważa, że poziom reportażu kwalifikuje go do zgłoszenia do nagrody. Ograniczeniem formalnym jest tematyka reportażu, nawiązująca do hasła konkursu: „Pięć lat po”, ukazującego zmiany, które zaszły w społeczeństwie od śmierci Jana Pawła II.

Przyznane zostaną pierwsze miejsca w trzech kategoriach: na reportaż prasowy, telewizyjny i radiowy. Grand Prix – nagroda główna wynosi 15 000 zł i trafi na ręce autora najlepszego z reportaży. 

Dodano: