Wstęp do nauki społecznej Kościoła – o. Maciej Zięba OP [23.05.2016 r.]

Zapraszamy do udziału w otwartym wykładzie o. Macieja Zięby OP.

Wstęp do nauki społecznej Kościoła

który rozpoczyna cykl spotkań, pod wspólnym tytułem MORALNY KAPITALIZM. W kolejnych wykładach uczestniczyć będą równie znakomici goście prof. Jens Lowitzch, oraz prof. Reuven Brenner.

Katolicka nauka społeczna budzi mieszane uczucia. Jedni uważają ją za wiedzę niepraktyczną czy wręcz oderwaną od rzeczywistości. Zdaniem innych KNS mówi dużo o godności osoby i dobru wspólnym, ale koniec końców legitymizuje istniejący, głęboko niesprawiedliwy porządek społeczno ekonomiczny. Żadne z tych stanowisk nie jest zgodne z prawdą.

Jakie są rozbieżności między nauką społeczną kościoła a głównymi prądami polityki i ekonomii?

Czy Kościół może zabierać głos w sprawach dotyczących ładu społecznego, polityki i ekonomii?

Czy nauka społeczna Kościoła mówi coś, czego nie  znajdziemy w Piśmie Świętym?

Czy katolik może nie zgadzać się nauką społeczną Kościoła?

Na te i inne pytania odpowie o. Maciej Zięba.

 

Dr Maciej Zięba, dominikanin, jest założycielem i prezesem Instytutu Tertio Millenio. W ciągu ponad 20 lat swojego istnienia ITM stał się jednym z głównych ośrodków popularyzacji nauczania św. Jana Pawła II i katolickiej nauki społecznej w Polsce. Maciej Zięba był generałem polskiej prowincji dominikanów oraz dyrektorem Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Autor licznych książek i monografii poświęconych katolickiej nauce społecznej i pontyfikatowi św. Jana Pawła II, m.in. „Papieże i kapitalizm”, „Niezwykły pontyfikat”, „Ale nam się wydarzyło!”

 

23 maja (poniedziałek) godz. 18.30-20.00,

Centrum Myśli Jana Pawła II, ul Foksal 11, I piętro,

sala kominkowa.

 

Opublikowano 20.05.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Oddajemy w Wasze ręce drugi numer magazynu „Myśl w Centrum”. Tym razem podejmujemy temat samotności.
Oddajemy w Wasze ręce przewodnik „Warszawa – miasto wielu religii” w formie online, który pozwoli Wam samodzielnie wyruszyć na spacer szlakiem wybranej religii.
Październik z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów, spotkań Pod Wspólnym Dachem, koncertu i debat.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.