Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wspomnienia z dnia wyboru – nowe filmy Mediateki

Z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Mediateka Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowała trzy materiały filmowe, w których znane polskie osobistości, a także członkowie „Środowiska” wspominają dzień 16 października 1978 roku.

Krzysztof Kolberger, Krzysztof Zanussi, o. Tadeusz Rostworowski SJ, abp Kazimierz Nycz, Maria Szmyd-Dormus, bp Antoni Długosz, Ewa Wisłocka, Władysława Bąk-Czechowska i Czesław Kwiecień opowiadają swoje wspomnienia z dnia wyboru krakowskiego kardynała na papieża.

O. Tadeusz Rostworowski wspomina, jak pobiegł z kolegami na Wawel, aby uruchomić Dzwon Zygmunta. Krzysztof Zanussi myślał, że źle zrozumiał Peruwiańczyka, który oznajmił mu, co się wydarzyło. Zaś bp Antoni Długosz udał się do pałacu kardynalskiego i kaplicy, w której modlił się Karol Wojtyła.

Filmy można obejrzeć na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/3723.

Krótkie informacje o wypowiadających się osobach i ich związkach z Janem Pawłem II znajdują się na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/2342.
 
Mediateka to archiwum materiałów filmowych, dźwiękowych i prasowych dotyczących Jana Pawła II. Na stronie internetowej znajdują się informacje o zbiorach multimedialnych pozyskanych lub przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 23.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.