Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wspomnienia z dnia wyboru – nowe filmy Mediateki

Z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Mediateka Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowała trzy materiały filmowe, w których znane polskie osobistości, a także członkowie „Środowiska” wspominają dzień 16 października 1978 roku.

Krzysztof Kolberger, Krzysztof Zanussi, o. Tadeusz Rostworowski SJ, abp Kazimierz Nycz, Maria Szmyd-Dormus, bp Antoni Długosz, Ewa Wisłocka, Władysława Bąk-Czechowska i Czesław Kwiecień opowiadają swoje wspomnienia z dnia wyboru krakowskiego kardynała na papieża.

O. Tadeusz Rostworowski wspomina, jak pobiegł z kolegami na Wawel, aby uruchomić Dzwon Zygmunta. Krzysztof Zanussi myślał, że źle zrozumiał Peruwiańczyka, który oznajmił mu, co się wydarzyło. Zaś bp Antoni Długosz udał się do pałacu kardynalskiego i kaplicy, w której modlił się Karol Wojtyła.

Filmy można obejrzeć na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/3723.

Krótkie informacje o wypowiadających się osobach i ich związkach z Janem Pawłem II znajdują się na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/2342.
 
Mediateka to archiwum materiałów filmowych, dźwiękowych i prasowych dotyczących Jana Pawła II. Na stronie internetowej znajdują się informacje o zbiorach multimedialnych pozyskanych lub przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 23.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.