Wspomnienia z dnia wyboru – nowe filmy Mediateki

Z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Mediateka Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowała trzy materiały filmowe, w których znane polskie osobistości, a także członkowie „Środowiska” wspominają dzień 16 października 1978 roku.

Krzysztof Kolberger, Krzysztof Zanussi, o. Tadeusz Rostworowski SJ, abp Kazimierz Nycz, Maria Szmyd-Dormus, bp Antoni Długosz, Ewa Wisłocka, Władysława Bąk-Czechowska i Czesław Kwiecień opowiadają swoje wspomnienia z dnia wyboru krakowskiego kardynała na papieża.

O. Tadeusz Rostworowski wspomina, jak pobiegł z kolegami na Wawel, aby uruchomić Dzwon Zygmunta. Krzysztof Zanussi myślał, że źle zrozumiał Peruwiańczyka, który oznajmił mu, co się wydarzyło. Zaś bp Antoni Długosz udał się do pałacu kardynalskiego i kaplicy, w której modlił się Karol Wojtyła.

Filmy można obejrzeć na stronie: https://www.centrumjp2.pl/node/3723.

Krótkie informacje o wypowiadających się osobach i ich związkach z Janem Pawłem II znajdują się na stronie: https://www.centrumjp2.pl/node/2342.
 
Mediateka to archiwum materiałów filmowych, dźwiękowych i prasowych dotyczących Jana Pawła II. Na stronie internetowej znajdują się informacje o zbiorach multimedialnych pozyskanych lub przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Dodano: