Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wspomnienia z dnia wyboru – nowe filmy Mediateki

Z okazji 30. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową Mediateka Centrum Myśli Jana Pawła II przygotowała trzy materiały filmowe, w których znane polskie osobistości, a także członkowie „Środowiska” wspominają dzień 16 października 1978 roku.

Krzysztof Kolberger, Krzysztof Zanussi, o. Tadeusz Rostworowski SJ, abp Kazimierz Nycz, Maria Szmyd-Dormus, bp Antoni Długosz, Ewa Wisłocka, Władysława Bąk-Czechowska i Czesław Kwiecień opowiadają swoje wspomnienia z dnia wyboru krakowskiego kardynała na papieża.

O. Tadeusz Rostworowski wspomina, jak pobiegł z kolegami na Wawel, aby uruchomić Dzwon Zygmunta. Krzysztof Zanussi myślał, że źle zrozumiał Peruwiańczyka, który oznajmił mu, co się wydarzyło. Zaś bp Antoni Długosz udał się do pałacu kardynalskiego i kaplicy, w której modlił się Karol Wojtyła.

Filmy można obejrzeć na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/3723.

Krótkie informacje o wypowiadających się osobach i ich związkach z Janem Pawłem II znajdują się na stronie: http://www.centrumjp2.pl/node/2342.
 
Mediateka to archiwum materiałów filmowych, dźwiękowych i prasowych dotyczących Jana Pawła II. Na stronie internetowej znajdują się informacje o zbiorach multimedialnych pozyskanych lub przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Opublikowano 23.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.