Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi i starszymi

Komu pomagamy?

Opiekujemy się chorymi z różnego rodzaju niepełnosprawnością oraz ludźmi starszymi, samotnymi i niedołężnymi. Często są to osoby, które otrzymują pomoc specjalistyczną, ale brak im zwykłego kontaktu z drugim człowiekiem.

Gdzie pomagamy?

Pracujemy z podopiecznymi najczęściej w miejscu ich zamieszkania oraz jego otoczeniu. W zależności od indywidualnych potrzeb są to spotkania w domu, spacery w parku lub pomoc w przemieszczaniu się za pomocą komunikacji miejskiej.

Czym się zajmujemy?

Osobom starszym i niepełnosprawnym udzielamy pomocy indywidualnej, bezpośredniej, ukierunkowanej zarówno na rozwijanie związków interpersonalnych, jak i zaspokajanie  codziennych potrzeb, takich jak: rozmowy, czytanie, spacery, szeroko pojęte towarzyszenie.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami: inkubator.niepelnosprawni@centrumjp2.pl

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.