Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Współpraca z osobami niepełnosprawnymi i starszymi

Komu pomagamy?

Opiekujemy się chorymi z różnego rodzaju niepełnosprawnością oraz ludźmi starszymi, samotnymi i niedołężnymi. Często są to osoby, które otrzymują pomoc specjalistyczną, ale brak im zwykłego kontaktu z drugim człowiekiem.

Gdzie pomagamy?

Pracujemy z podopiecznymi najczęściej w miejscu ich zamieszkania oraz jego otoczeniu. W zależności od indywidualnych potrzeb są to spotkania w domu, spacery w parku lub pomoc w przemieszczaniu się za pomocą komunikacji miejskiej.

Czym się zajmujemy?

Osobom starszym i niepełnosprawnym udzielamy pomocy indywidualnej, bezpośredniej, ukierunkowanej zarówno na rozwijanie związków interpersonalnych, jak i zaspokajanie  codziennych potrzeb, takich jak: rozmowy, czytanie, spacery, szeroko pojęte towarzyszenie.

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą, skontaktuj się z nami: inkubator.niepelnosprawni@centrumjp2.pl

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.