Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Współczesne wyzwania bioetyczne” – konferencja

Czego dotyczy prawo bioetyczne? Gdzie leży sedno sporów? Polskie projekty ustaw a prawo innych państw Europy, dyskusja: Peter Liese (europoseł z Niemiec), Jarosław Gowin (poseł na Sejm RP). Uniwersytet Warszawski, 28-29 kwietnia 2009 r.


 

Centrum Myśli Jana Pawła II
oraz
Koło Naukowe studentów prawa UW Utriusque Iuris

zapraszają na międzynarodową konferencję naukową

„Współczesne wyzwania bioetyczne”

która odbędzie się w dniach 28 i 29 kwietnia 2009 roku

w sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich

Uniwersytetu Warszawskiego

Program konferencji i informacje o referentach znajdują się na specjalnej stronie internetowej:
 

www.konferencjabioetyczna.pl
 

Konferencja organizowana jest w celu upowszechnienia wiedzy o zagadnieniach bioetycznych (zwłaszcza prawno-bioetycznych), bowiem w społeczeństwie funkcjonuje wiele nieścisłości związanych z niedostatecznym rozumieniem zagadnień bioetycznych. Interdyscyplinarność konferencji pozwoli uczestnikom na poznanie pełnego spektrum problemów i wątpliwości związanych z wyzwaniami stawianymi przez coraz nowocześniejsze rozwiązania w zakresie biotechnologii i medycyny oraz związanymi z nimi nowoczesnymi regulacjami prawnymi.

Szczególnie zapraszamy na wykłady:

  • prof. dr hab. Bogdana Chazana (dyrektor Szpitala św. Rodziny) na temat zobowiązań bioetycznych lekarza,
  • dr Macieja Dybowskiego (Wydział Prawa UAM) na temat prawnych konsekwencji rozwoju biotechnologii,
  • dr Oktawiana Nawrota (Wydział Prawa UG) na temat antropologicznej koncepcji bioprawa.

Podsumowaniem konferencji (29.04, godz. 15.00) będzie panel dyskusyjny na temat systemów prawno-bioetycznych w Europie z udziałem:

 

  • dr. Petera Liese – deputowanego do Parlamentu Europejskiego z Niemiec, specjalisty w zakresie rozwiązań prawno-bioetycznych w państwach europejskich,
  • dr. Jarosława Gowina – posła na Sejm RP, autora projektu ustawy bioetycznej.

Łącznie zostanie wygłoszonych 25 szczegółowych referatów na temat bioetyki i zagadnień prawno-bioetycznych. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!!!
 

Opublikowano 29.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.