Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Współczesne wyzwania bioetyczne” – konferencja

Czego dotyczy prawo bioetyczne? Gdzie leży sedno sporów? Polskie projekty ustaw a prawo innych państw Europy, dyskusja: Peter Liese (europoseł z Niemiec), Jarosław Gowin (poseł na Sejm RP). Uniwersytet Warszawski, 28-29 kwietnia 2009 r.


 

Centrum Myśli Jana Pawła II
oraz
Koło Naukowe studentów prawa UW Utriusque Iuris

zapraszają na międzynarodową konferencję naukową

„Współczesne wyzwania bioetyczne”

która odbędzie się w dniach 28 i 29 kwietnia 2009 roku

w sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich

Uniwersytetu Warszawskiego

Program konferencji i informacje o referentach znajdują się na specjalnej stronie internetowej:
 

www.konferencjabioetyczna.pl
 

Konferencja organizowana jest w celu upowszechnienia wiedzy o zagadnieniach bioetycznych (zwłaszcza prawno-bioetycznych), bowiem w społeczeństwie funkcjonuje wiele nieścisłości związanych z niedostatecznym rozumieniem zagadnień bioetycznych. Interdyscyplinarność konferencji pozwoli uczestnikom na poznanie pełnego spektrum problemów i wątpliwości związanych z wyzwaniami stawianymi przez coraz nowocześniejsze rozwiązania w zakresie biotechnologii i medycyny oraz związanymi z nimi nowoczesnymi regulacjami prawnymi.

Szczególnie zapraszamy na wykłady:

  • prof. dr hab. Bogdana Chazana (dyrektor Szpitala św. Rodziny) na temat zobowiązań bioetycznych lekarza,
  • dr Macieja Dybowskiego (Wydział Prawa UAM) na temat prawnych konsekwencji rozwoju biotechnologii,
  • dr Oktawiana Nawrota (Wydział Prawa UG) na temat antropologicznej koncepcji bioprawa.

Podsumowaniem konferencji (29.04, godz. 15.00) będzie panel dyskusyjny na temat systemów prawno-bioetycznych w Europie z udziałem:

 

  • dr. Petera Liese – deputowanego do Parlamentu Europejskiego z Niemiec, specjalisty w zakresie rozwiązań prawno-bioetycznych w państwach europejskich,
  • dr. Jarosława Gowina – posła na Sejm RP, autora projektu ustawy bioetycznej.

Łącznie zostanie wygłoszonych 25 szczegółowych referatów na temat bioetyki i zagadnień prawno-bioetycznych. Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!!!
 

Opublikowano 29.04.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.