Lato pożegnamy dwoma wydarzeniami kulturalnymi, które pozwolą Wam ucieszyć się ostatnimi ciepłymi wieczorami w mieście! Trzeciego września zapraszamy nad Wisłę do Pawilonu Edukacyjnego „Kamień” na koncert „OJ TY RZEKO” w wykonaniu naszego Chóru. Siódmego września przeglądem etiud zrealizowanych przez studentów Szkoły Filmowej w Łodzi i kursów Wajda School uroczyście zakończymy letni przegląd filmowy POD WSPÓLNYM NIEBEM, który przez całe wakacje gromadził na naszym dziedzińcu tłumy kinomanów, także nowych mieszkańców Warszawy, m.in. przybyszów z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii, tworząc przestrzeń do wielokulturowego spotkania.
Zapraszamy Was również na debaty i seminaria – dwudziestego września w Domu Spotkań z Historią podczas debaty „BĘDZIEM POLAKAMI – MIĘDZY WYSZYŃSKIM A GOMBROWICZEM” ponownie debatować będziemy o różnych wizjach Polski i niewykluczających się postawach patriotycznych. Przypominamy także, że wraz z początkiem miesiąca rozpoczynamy nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – warto już zacząć szykować dokumentację, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymacie stypendium.
Wydarzenia Centrum Myśli Jana Pawła II we wrześniu:
1 września (czwartek) – rozpoczęcie rekrutacji studentów do programu stypendialnego – wnioski o stypendia m.st Warszawy przyjmujemy do 10 października, a wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie STYPENDIA.
1 września (czwartek) godz. 14:30 – w Klubokawiarni Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” uczestnicy naszego programu stypendialnego wygłoszą wykład z obszaru cyberbezpieczeństwa, pt. „Senior bezpieczny w sieci” – podpowiedzą starszym osobom, które wciąż czują się niepewnie podczas korzystania z Internetu, jak bezpiecznie kupować online, jak bezpiecznie korzystać z bankowości online, jakich zachowań należy wystrzegać się w sieci, ul. Nowolipie 25b. WSTĘP WOLNY.
3 września (sobota) godz. 19:30 – koncert Chóru Centrum Myśli Jana II pt. „OJ TY RZEKO” w Pawilonie Edukacyjnym Kamień – w programie utwory inspirowane folklorem z regionów Śląska Opolskiego, Mazowsza i Kurpiów m.in. „Cztery pieśni kurpiowskie” Jana Krutula, Wybrzeże Puckie 1. WSTĘP WOLNY.
7 września (środa) godz. 20:15 – zakończenie letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM – pokaz etiud zrealizowanych przez studentów Szkoły Filmowej w Łodzi i absolwentów kursów Wajda School, dziedziniec naszej Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11. WSTĘP WOLNY.
17 września (sobota) godz. 11:45 – debata MIGRANCI NASI I NIE NASI – JAK NIE DZIELIĆ LUDZI?, którą poprowadzi dr Bartosz Wieczorek, ekspert Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II podczas Festiwalu Kontaktu (16-18.09) zorganizowanego w ramach obchodów piętnastolecia istnienia Magazynu Kontakt, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15. WSTĘP WOLNY.
18 września (niedziela) godz. 10:00 – rozpoczyna się cykl warsztatów dziennikarskich dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „DWA KOLORY MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM”. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady prowadzenia wywiadu dziennikarskiego i będą mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – prowadząc wywiady ze współczesnymi patriotami. REKRUTACJA DO 15 WRZEŚNIA ZA POMOCĄ FORMULARZA.
20 września (wtorek) godz. 18:00 – debata „BĘDZIEM POLAKAMI – MIĘDZY WYSZYŃSKIM A GOMBROWICZEM” w ramach projektu DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20. WSTĘP WOLNY PO WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI.
We wrześniu odbywają się również spotkania w ramach naszych wewnętrznych projektów! Są to spotkania zamknięte, ale efektami prac dzielimy się w naszych Social Mediach.
8 września (czwartek) godz. 16:00 – spotkanie z wolontariuszami letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM, na którym będzie podsumowanie współpracy, zbieranie wniosków na kolejne edycje przeglądu i wspólne świętowanie.
8 września (czwartek) godz. 18:00 – spotkanie stypendystów i wolontariuszy rozpoczynające kolejne działania w społecznościach w ramach Inkubatora Miłosierdzia.
20 września (wtorek) – wewnętrzne seminarium Instytutu Badań Naukowych w ramach projektu MIASTO DIALOGU, w którym podejmujemy refleksję nad wartością i jakością życia człowieka w mieście. Poświęcamy uwagę zależnościom między różnymi formami ubóstwa a aktywnością i społecznym zaangażowaniem warszawiaków.