Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

WRZESIEŃ W CENTRUM

Lato pożegnamy dwoma wydarzeniami kulturalnymi, które pozwolą Wam ucieszyć się ostatnimi ciepłymi wieczorami w mieście!  Trzeciego września zapraszamy nad Wisłę do Pawilonu Edukacyjnego „Kamień” na koncert „OJ TY RZEKO” w wykonaniu naszego Chóru. Siódmego września przeglądem etiud zrealizowanych przez studentów  Szkoły Filmowej w Łodzi i kursów Wajda School uroczyście zakończymy letni przegląd filmowy POD WSPÓLNYM NIEBEM, który przez całe wakacje gromadził na naszym dziedzińcu tłumy kinomanów, także nowych mieszkańców Warszawy, m.in. przybyszów z Ukrainy, Białorusi, Gruzji i Indii, tworząc przestrzeń do wielokulturowego spotkania.

Zapraszamy Was również na debaty i seminaria – dwudziestego września w Domu Spotkań z Historią podczas debaty „BĘDZIEM POLAKAMI – MIĘDZY WYSZYŃSKIM A GOMBROWICZEM” ponownie debatować będziemy o różnych wizjach Polski i niewykluczających się postawach patriotycznych. Przypominamy także, że wraz z początkiem miesiąca rozpoczynamy nabór wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II – warto już zacząć szykować dokumentację, aby zwiększyć swoje szanse na otrzymacie stypendium.

Wydarzenia Centrum Myśli Jana Pawła II we wrześniu:

1 września (czwartek) – rozpoczęcie rekrutacji studentów do programu stypendialnego – wnioski o stypendia m.st Warszawy przyjmujemy do 10 października, a wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie STYPENDIA.

1 września (czwartek) godz. 14:30 – w Klubokawiarni Centrum Aktywności Międzypokoleniowej „Nowolipie” uczestnicy naszego programu stypendialnego wygłoszą wykład z obszaru cyberbezpieczeństwa, pt. „Senior bezpieczny w sieci” – podpowiedzą starszym osobom, które wciąż czują się niepewnie podczas korzystania z Internetu, jak bezpiecznie kupować online, jak bezpiecznie korzystać z bankowości online, jakich zachowań należy wystrzegać się w sieci, ul. Nowolipie 25b. WSTĘP WOLNY.

3 września (sobota) godz. 19:30 – koncert Chóru Centrum Myśli Jana II pt. „OJ TY RZEKO” w Pawilonie Edukacyjnym Kamień – w programie utwory inspirowane folklorem z regionów Śląska Opolskiego, Mazowsza i Kurpiów m.in. „Cztery pieśni kurpiowskie” Jana Krutula, Wybrzeże Puckie 1. WSTĘP WOLNY.

7 września (środa) godz. 20:15 – zakończenie letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM – pokaz etiud zrealizowanych przez studentów Szkoły Filmowej w Łodzi i absolwentów kursów Wajda School, dziedziniec naszej Kamienicy Artystycznej przy Foksal 11. WSTĘP WOLNY.

17 września (sobota) godz. 11:45 – debata MIGRANCI NASI I NIE NASI – JAK NIE DZIELIĆ LUDZI?, którą poprowadzi dr Bartosz Wieczorek, ekspert Instytutu Badań Naukowych Centrum Myśli Jana Pawła II podczas Festiwalu Kontaktu (16-18.09) zorganizowanego w ramach obchodów piętnastolecia istnienia Magazynu Kontakt, Służewski Dom Kultury, ul. Bacha 15. WSTĘP WOLNY.

18 września (niedziela) godz. 10:00 – rozpoczyna się cykl warsztatów dziennikarskich dla młodzieży ze szkół ponadpodstawowych w ramach projektu „DWA KOLORY MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM”. Podczas warsztatów uczestnicy poznają zasady prowadzenia wywiadu dziennikarskiego i będą mieli okazję wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce – prowadząc wywiady ze współczesnymi patriotami. REKRUTACJA DO 15 WRZEŚNIA ZA POMOCĄ FORMULARZA.

20 września (wtorek) godz. 18:00 – debata „BĘDZIEM POLAKAMI – MIĘDZY WYSZYŃSKIM A GOMBROWICZEM” w ramach projektu DWA KOLORY – MIĘDZY BUNTEM A POSŁUSZEŃSTWEM, Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20. WSTĘP WOLNY PO WCZEŚNIEJSZEJ REZERWACJI.

We wrześniu odbywają się również spotkania w ramach naszych wewnętrznych projektów! Są to spotkania zamknięte, ale efektami prac dzielimy się w naszych Social Mediach.

8 września (czwartek) godz. 16:00 – spotkanie z wolontariuszami letniego przeglądu filmowego POD WSPÓLNYM NIEBEM, na którym będzie podsumowanie współpracy, zbieranie wniosków na kolejne edycje przeglądu i wspólne świętowanie.

8 września (czwartek) godz. 18:00 – spotkanie stypendystów i wolontariuszy rozpoczynające kolejne działania w społecznościach w ramach Inkubatora Miłosierdzia.

20 września (wtorek) – wewnętrzne seminarium Instytutu Badań Naukowych w ramach projektu MIASTO DIALOGU, w którym podejmujemy refleksję nad wartością i jakością życia człowieka w mieście. Poświęcamy uwagę zależnościom między różnymi formami ubóstwa a aktywnością i społecznym zaangażowaniem warszawiaków.

Opublikowano 26.08.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.