Przygotowania i przeprowadzenia warsztatów podjęła się grupa wolontariuszy – studentów, Stypendystów Centrum Myśli Jana Pawła II w składzie:
Koordynator Michał Misztal – z dziada pradziada mieszkam w najstarszych górach w Europie, i całkowitym przypadkiem znalazłem się w równie pięknej jak góry Warszawie. Studiuję etnologię i teologię, gdyż swoją przyszłość widzę w skansenie, jako obiekt muzealny :) Papolandia stwarza mi możliwość podzielenia się własną wiedzą dotycząca nauczania papieskiego, jak i przekazania osobistych doświadczeń związanych z Janem Pawłem II najmłodszym stypendystom. Poza tym nikt nie odbierze mi tej wielkiej radości, jaką daje praca z młodymi ludźmi.
Marysia Zadroga – Pochodzę z miasta, o którym Czesław Niemen śpiewał „miasto moje a w nim najpiękniejszy mój świat, najpiękniejsze sny”. Na co dzień zajmuję się studiowaniem historii oraz czytaniem, czytaniem, i jeszcze raz czytaniem. Uwielbiam zwiedzać stare zabytki, odkrywać piękne miejsca. Największą przyjemność sprawia mi chodzenie po górach. W Papolandii działam dlatego ,że można dawać radość jednocześnie ją otrzymując, bo widać sens tego co się robi.
Karolina Sałajczyk – na co dzień chodzę do szkoły, czytam książki i jestem wolontariuszką w Muzeum Powstania Warszawskiego. Interesuję się głównie filmem, astronomią oraz historią. Lubię dobre kino i teatr. Od zawsze mieszkam w Warszawie. Dlaczego Papolandia? Jest to dobry sposób na przekazanie dzieciom jak mogą wdrożyć w swoje życie nauczanie Jana Pawła II, oraz jak mogą patrzeć przez pryzmat miłości na drugiego człowieka. Sama także mogę się czegoś nauczyć.
Ilona Wieczorek – studentka Andragogiki na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. W przyszłości chciałabym pracować z ludźmi dorosłymi w działach szkoleniowych. Interesuję się Meksykiem i meksykańskością. Bliskie są mi tematy związane z kulturą współczesną oraz wszystko to co jest związane z drugim człowiekiem. Lubię psychologię społeczną. Pochodzę z Kampinosu, malowniczej miejscowości położonej na obrzeżach Puszczy Kampinoskiej. Ze względu na studia od kilku lat mieszkam w Warszawie. Postanowiłam zaangażować się w Papolandię, ponieważ dzięki temu będę miała możliwość wykorzystania swojego doświadczenia w pracy z dziećmi oraz zdobycia nowego. A przede wszystkim dlatego, że spodobała mi się idea Papolandii, dzięki której możemy w miłej atmosferze przekazywać dziedzictwo myśli Jana Pawła II najmłodszym stypendystom.
Basia Smaga – Jestem studentką 3 roku Politologii na UKSW i II Resocjalizacji na UW w Warszawie. Pochodzę z malej wioski na Lubelszczyźnie. Od 3 lat jestem stypendystką m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. Jestem wesoła, otwarta, optymistka, trochę zwariowana, ale także chętnie pomagam innym. Zaangażowana jestem w wolontariat w Centrum Myśli Jana Pawła II, ASK Soli deo, grupę studencka w parafii św. Łukasza na Bemowie. Interesuję się nauką Jana Pawła II, historia najnowszą, katolicką nauką społeczną oraz prawem. Lubię podróże, fotografię oraz spotykania z ciekawymi ludźmi, zgodnie z moim mottem „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest” JP2. Szczególnie bliska jest mojemu sercu idea Budowy Cywilizacji Miłości, którą zainicjował Ojciec św. Jan Paweł II. Chciałabym przytoczyć Jego słowa, które moim zdaniem dają pewną iskrę inspiracji do działania: „nie mogą niczego goręcej pragnąć, niż żeby ludziom dzisiejszego świata służyć coraz wielkoduszniej i skuteczniej» (Gaudium et spes,).
Adrian Najkowski – jestem studentem pierwszego roku Politechniki Warszawskiej na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Interesuję się sportem oraz lotnictwem (ale tylko odrobinę). Uwielbiam jeździć na rowerze, lubię czasem poczytać, pośpiewać i pośmiać się w gronie znajomych. Kolejne pytanie na które powinienem odpowiedzieć to skąd jestem…no cóż z Warszawy, nic ciekawego. A Papolandia, dlatego ,że „stworzyliśmy” ten projekt na Szkole liderów i czuję się z nim niejako od samego początku związany. A tak poważnie, to po prostu zawiodła mnie tu chęć współpracy z dziećmi, zwłaszcza stypendystami m. st. Warszawy im. Jana Pawla II, czyli osobami, którymi nauczanie papieskie powinno być szczególnie bliskie.
Monika Damięcka – jestem studentką pedagogiki w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej. Fascynują mnie dalekie podróże, taniec. Uwielbiam ponadto jeździć na rolkach i na rowerze. Moje zaangażowanie w Papolandii wynika z pragnienia by pomagać innym oraz wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Jan Paweł II to dla mnie osoba godna naśladowania , ktoś wyjątkowy, autorytet. To bez wątpienia wielki człowiek, który nie odwracał się od nikogo, rozumiał ludzkie cierpienie. Potrafił rozmawiać z każdym, bez względu na wiek, pochodzenie, wyznanie, czy poglądy. Pomimo, że nie ma Go już z nami kilka lat nadal odczuwalna jest dla mnie Jego obecność.
Katarzyna Bielesz – jestem studentką V roku Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Z zamiłowania fotografuję i potrafię zrobić tysiące zdjęć jednego ujęcia upierając się , że każde z nich jest inne :) Oprócz fotografii bardzo lubię podróżować i chodzić na spacery z moim psem. Interesuję się szeroko pojętym marketingiem politycznym, formami promocji i reklamy. Lubię pracować jako wolontariusz na rzecz dzieci i młodzieży, dlatego też gdy usłyszałam o projekcie Papolandia organizowanym przez Centrum Myśli Jana Pawła bez wahania zgłosiłam się i z wielką przyjemnością w nim uczestniczę.
Dominika Zakrzewska – jestem studentką 4 roku Pedagogiki specjalnej i wspomagania rodziny oraz 2 roku Psychologii w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Interesuję się tańcem, muzyką i sportem. W wolnych chwilach lubię chodzić do teatru i czytać książki. Uwielbiam podróże i poznawanie nowych ludzi i miejsc. Dlaczego Papolandia? Ponieważ lubię pracować z ludźmi, szczególnie z dziećmi. Ich entuzjazm daje mi motywację żeby nieustannie pracować nad sobą, aby mieć im coraz więcej do przekazania. Poza Papolandią jestem zaangażowana w prowadzenie warsztatów teatralnych „Jak w bajce” w Domu Dziecka, a także jestem koordynatorem międzynarodowej wymiany studenckiej. Cieszę się, że w tak ciekawy sposób mamy możliwość przekazywać najmłodszym stypendystom wiedzę na temat nauczania Jana Pawła II.
[nggallery id=112 template=opis]