Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariusze w Centrum…

Jeśli chodzi o wolontariat to raczej jestem początkującym wolontariuszem. Miałem już wiele okazji do pomocy, ale zawsze ciężko było mi się zgłosić bojąc się odpowiedzialności. Miałem nieść pomoc i nie wiedziałem czy sobie poradzę? Z tego powodu najczęściej pomagałem w szkole, czy w parafii przy jakichś pracach lub ucząc młodszych z mojej parafii.

 

 


 

 

 

Przed zgłoszeniem się do Pani Zofii Sokołowskiej do pomocy, szukałem czegoś w czym mógłbym się odnaleźć, ale przeciągało się to do kilku tygodni… email od Pani Zofii można powiedzieć – przybył z pomocą.

Tutaj chodzi o pracę może i odpowiedzialną, ale nie tak poważną, jak praca z niepełnosprawnymi, czy starszymi. W dodatku bardzo lubię porządek i ład i ten rodzaj pracy bardzo mi odpowiada. Nie napisałem jeszcze czym się zajmuję. Pomagam Pani Zofii, kierownikowi Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II przy segregacji nut, tworzeniu archiwum papierowego i elektronicznego. Część najbardziej potrzebnych skanuję i obrabiam na komputerze, aby chórzyści i inne osoby mogły je pobierać także z serwera Centrum Myśli Jana Pawła II. Dzięki temu łatwiej w przyszłości będzie nimi zarządzać. W tym momencie planujemy zrobić spis utworów związanych z życiem Jana Pawła II…

 

 

 

Piotr Taradajko student pierwszego roku Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska na kierunku Inżynieria Środowiska, a także wolontariusz Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II…

 

Więcej o naszych stypendystach wolontariuszach możesz przeczytać w zakładce profile stypendysty!!!

Opublikowano 16.04.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.