Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariusze w Centrum…

Jeśli chodzi o wolontariat to raczej jestem początkującym wolontariuszem. Miałem już wiele okazji do pomocy, ale zawsze ciężko było mi się zgłosić bojąc się odpowiedzialności. Miałem nieść pomoc i nie wiedziałem czy sobie poradzę? Z tego powodu najczęściej pomagałem w szkole, czy w parafii przy jakichś pracach lub ucząc młodszych z mojej parafii.

 

 


 

 

 

Przed zgłoszeniem się do Pani Zofii Sokołowskiej do pomocy, szukałem czegoś w czym mógłbym się odnaleźć, ale przeciągało się to do kilku tygodni… email od Pani Zofii można powiedzieć – przybył z pomocą.

Tutaj chodzi o pracę może i odpowiedzialną, ale nie tak poważną, jak praca z niepełnosprawnymi, czy starszymi. W dodatku bardzo lubię porządek i ład i ten rodzaj pracy bardzo mi odpowiada. Nie napisałem jeszcze czym się zajmuję. Pomagam Pani Zofii, kierownikowi Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II przy segregacji nut, tworzeniu archiwum papierowego i elektronicznego. Część najbardziej potrzebnych skanuję i obrabiam na komputerze, aby chórzyści i inne osoby mogły je pobierać także z serwera Centrum Myśli Jana Pawła II. Dzięki temu łatwiej w przyszłości będzie nimi zarządzać. W tym momencie planujemy zrobić spis utworów związanych z życiem Jana Pawła II…

 

 

 

Piotr Taradajko student pierwszego roku Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska na kierunku Inżynieria Środowiska, a także wolontariusz Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II…

 

Więcej o naszych stypendystach wolontariuszach możesz przeczytać w zakładce profile stypendysty!!!

Opublikowano 16.04.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.