Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariusz …w chórze

Jeśli chodzi o wolontariat to raczej jestem początkującym wolontariuszem. Miałem już wiele okazji do pomocy, ale zawsze ciężko mi było się zgłosić bojąc się odpowiedzialności. Miałem nieść pomoc i nie wiedziałem czy sobie poradzę? Z tego powodu najczęściej pomagałem w szkole, czy w parafii przy jakichś pracach lub ucząc młodszych z mojej parafii.

Przed zgłoszeniem się do Pani Zofii Sokołowskiej, szukałem czegoś w czym mógłbym się odnaleźć, ale przeciągało się to… email od Pani Zofii, można powiedzieć – przybył z pomocą.

…Tutaj chodzi o pracę może i odpowiedzialną, ale nie tak poważną jak praca z niepełnosprawnymi czy starszymi. W dodatku bardzo lubię porządek i ład i ten rodzaj pracy bardzo mi odpowiada. Nie napisałem jeszcze czym się
zajmuję. Pomagam Pani Zofii, kierownikowi Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II przy segregacji nut, tworzeniu archiwum papierowego i elektronicznego. Część najbardziej potrzebnych skanuję i obrabiam na komputerze, aby chórzyści i inne osoby mogły je pobierać, także z serwera Centrum Myśli Jana Pawła II. Dzięki temu łatwiej w przyszłości będzie nimi zarządzać. Na chwilę obecną planujemy zrobić spis utworów związanych z życiem Jana Pawła II…

Piotr Taradajko – jest studentem pierwszego roku Politechniki Warszawskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska na kierunku Inżynieria Środowiska.

Bardzo lubi filozofię i ogólnie etykę oraz książki Prachetta i Coelho, które są związane z filozofią, a po części uciekają treścią w wykreowaną fabułę. Interesuje się także tym „ jak zdrowo i szczęśliwie iść przez życie”. Z pasją śledzi losy środowiska i stara się żyć i namawiać innych do życia proekologicznego. Jest wegetarianinem i przez pewien czas pracował dla fundacji WWF,znanej jako Światowy Fundusz na Rzecz Ochrony Przyrody.

Opublikowano 25.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.