Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariat projektowy

Wolontariusze działający w Centrum mogą wybrać zaangażowanie w projekty artystyczne, kulturalne, społeczne, promocyjne i naukowe.
Poznają myśl Jana Pawła II dzięki uczestniczeniu w jej popularyzacji albo w pracach Instytutu Naukowego. Mają też możliwość uczestniczenia w zajęciach, dotyczących myśli papieskiej.

Wolontariusze stają się częścią zespołu Centrum Myśli Jana Pawła II i są zapraszani na świąteczne spotkania zespołu. Organizowane są też specjalnie dla nich warsztaty (corocznie odbywa się przynajmniej jeden warsztat nt. wolontariatu i jeden dotyczący nauczania papieskiego) i spotkania integracyjne (np. wyjścia na łyżwy).

Mają wsparcie koordynatora wolontariatu, który opiekuje się nimi, dbając, by byli zadowoleni ze współpracy. Zdobywają doświadczenie w działaniach projektowych i zespołowych, przydatne w przyszłej pracy. Uczą się odpowiedzialności i współdziałania nastawionego na realizację celu.

Wolontariusze mogą korzystać z przestrzeni 1Piętra i przy wsparciu pracowników Centrum wcielać tu w życie swoje pomysły. Mogą np. wystawić sztukę, zorganizować koncert, przeprowadzić warsztat. Mają też pierwszeństwo w zapisach na wydarzenia organizowane przez 1Piętro.

Jedną z form zaangażowania dla wolontariuszy jest także Inkubator Miłosierdzia

Opublikowano 23.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.