Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariat projektowy

Wolontariusze działający w Centrum mogą wybrać zaangażowanie w projekty artystyczne, kulturalne, społeczne, promocyjne i naukowe.
Poznają myśl Jana Pawła II dzięki uczestniczeniu w jej popularyzacji albo w pracach Instytutu Naukowego. Mają też możliwość uczestniczenia w zajęciach, dotyczących myśli papieskiej.

Wolontariusze stają się częścią zespołu Centrum Myśli Jana Pawła II i są zapraszani na świąteczne spotkania zespołu. Organizowane są też specjalnie dla nich warsztaty (corocznie odbywa się przynajmniej jeden warsztat nt. wolontariatu i jeden dotyczący nauczania papieskiego) i spotkania integracyjne (np. wyjścia na łyżwy).

Mają wsparcie koordynatora wolontariatu, który opiekuje się nimi, dbając, by byli zadowoleni ze współpracy. Zdobywają doświadczenie w działaniach projektowych i zespołowych, przydatne w przyszłej pracy. Uczą się odpowiedzialności i współdziałania nastawionego na realizację celu.

Wolontariusze mogą korzystać z przestrzeni 1Piętra i przy wsparciu pracowników Centrum wcielać tu w życie swoje pomysły. Mogą np. wystawić sztukę, zorganizować koncert, przeprowadzić warsztat. Mają też pierwszeństwo w zapisach na wydarzenia organizowane przez 1Piętro.

Jedną z form zaangażowania dla wolontariuszy jest także Inkubator Miłosierdzia

Opublikowano 23.05.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.