Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariat mnie nakręca… na politechnice

Koło Terenowe ASK Soli Deo zorganizowało 14 kwietnia spotkanie, podczas którego można było poznać różne formy wolontariatu. Wzięli w nim udział także wolontariusze z Centrum Myśli Jana Pawła II i opowiedzieli o Inkubatorze Miłosierdzia.

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej zgromadzili się przedstawiciele różnych organizacji wolontariackich, by w ramach dnia promocji wolontariatu, odbywającego się pod hasłem „Wolontariat mnie nakręca”, opowiedzieć studentom o tym, w jaki sposób można pomagać innym. Można było usłyszeć m.in. o pracy z niewidomymi z Lasek czy akcji „Anioł na jeden dzień”, która polega na zaopiekowaniu się wychowankami domów dziecka. Także niepełnosprawni mówili o tym, jak zmagają się z codziennymi trudami. Oprócz tego zorganizowano różne warsztaty, m.in. dogoterapii, czyli metody rehabilitacji opartej na pracy z odpowiednio wyszkolonymi psami prowadzonymi przez terapeutów.

Wolontariusze CMJPII opowiedzieli zaś o tym, jak w ramach Inkubatora Miłosierdzia młodzi ludzie pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom i pensjonariuszom hospicjów.

Mamy nadzieję, że nasze grono się poszerzy i na kolejne spotkanie Inkubatora Miłosierdzia przyjdą nowi wolontariusze, którzy będą chcieli zrobić coś naprawdę dobrego.

foto

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.