Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wolontariat mnie nakręca… na politechnice

Koło Terenowe ASK Soli Deo zorganizowało 14 kwietnia spotkanie, podczas którego można było poznać różne formy wolontariatu. Wzięli w nim udział także wolontariusze z Centrum Myśli Jana Pawła II i opowiedzieli o Inkubatorze Miłosierdzia.

W Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej zgromadzili się przedstawiciele różnych organizacji wolontariackich, by w ramach dnia promocji wolontariatu, odbywającego się pod hasłem „Wolontariat mnie nakręca”, opowiedzieć studentom o tym, w jaki sposób można pomagać innym. Można było usłyszeć m.in. o pracy z niewidomymi z Lasek czy akcji „Anioł na jeden dzień”, która polega na zaopiekowaniu się wychowankami domów dziecka. Także niepełnosprawni mówili o tym, jak zmagają się z codziennymi trudami. Oprócz tego zorganizowano różne warsztaty, m.in. dogoterapii, czyli metody rehabilitacji opartej na pracy z odpowiednio wyszkolonymi psami prowadzonymi przez terapeutów.

Wolontariusze CMJPII opowiedzieli zaś o tym, jak w ramach Inkubatora Miłosierdzia młodzi ludzie pomagają osobom niepełnosprawnym, dzieciom i pensjonariuszom hospicjów.

Mamy nadzieję, że nasze grono się poszerzy i na kolejne spotkanie Inkubatora Miłosierdzia przyjdą nowi wolontariusze, którzy będą chcieli zrobić coś naprawdę dobrego.

foto

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.