Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wokół Ukrainy

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programu stypendialnego powstałą w związku z trwającą wojną w Ukrainie.

WOLONTARIAT

Wolontariusze Inkubatora Miłosierdzia od połowy marca włączają się w pomoc w kawiarence dla uchodźców z Ukrainy prowadzonej przez Fundację Joanny Radziwiłł. Kawiarenka jest czynna w każdą sobotę w godzinach 10.00-13.00. W ramach inicjatywy wolontariusze przygotowują kawę i herbatę oraz sprawują opiekę nad dziećmi. Pomimo barier językowych starają się być wsparciem dla przybywających gości.

Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do zespołu wolontariuszy kawiarenki to prosimy o kontakt: stypendia@centrumjp2.pl.

Uwaga: propozycja dla osób powyżej 18. roku życia.

CYKL SPOTKAŃ

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań ”Wokół Ukrainy”. Zapraszamy zarówno samych stypendystów i absolwentów, jak i Waszych bliskich – rodzeństwo i opiekunów.

Wszystkie spotkania będą się odbywały stacjonarnie, w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11 w Warszawie (w sali na I piętrze).

Poniżej szczegółowy harmonogram cyklu (będzie on aktualizowany w miarę pojawiających się nowych propozycji).

  • Warsztaty z podstaw języka ukraińskiego

Podczas warsztatów p. Olena udzieli Wam wskazówek na temat tego, jak rozszyfrować cyrylicę (czyli alfabet wschodniosłowiański), nauczy Was podstawowych zwrotów w języku ukraińskim oraz zwróci uwagę na najczęstsze pomyłki, które Polacy popełniają, próbując porozumieć się z Ukraińcami.

Termin: 8 kwietnia (piątek), godz. 17.30-19.00

  • Spotkanie nt. historii Ukrainy

Jak kształtowała się tożsamość narodu ukraińskiego? Gdzie swoje korzenie ma obecna polityka rosyjska względem Ukrainy? Jakie wydarzenia doprowadziły do obecnej sytuacji? O tym wszystkim opowie nam stypendystka Karolina, studentka Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Termin: 12 kwietnia (wtorek), godz. 17.30-19.00

  • Spotkanie z psychologiem

Podczas spotkania psycholog Agnieszka Sitko podpowie jak radzić sobie z emocjami i stresem w obecnej sytuacji i nie tylko. Przekaże też wskazówki dotyczące tego, jak umiejętnie rozmawiać z osobami przeżywającymi traumę oraz trudności.

Uwaga: ze względu na charakter spotkania grupa wiekowa jest tu ograniczona do osób od 4. klasy szkoły podstawowej do 26. roku życia.

Termin: 19 kwietnia (wtorek), godz. 17.30-19.30

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

logotyp Fundacji BGK

Aby wziąć udział w każdym ze spotkań, konieczne jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego.

Przyjmowanie zgłoszeń na spotkania zostało zakończone.

Opublikowano 30.03.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online