Wokół Ukrainy

Napis Wokół Ukrainy, logotyp Centrum Myśli Jana Pawła II

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programu stypendialnego powstałą w związku z trwającą wojną w Ukrainie.

WOLONTARIAT

Wolontariusze Inkubatora Miłosierdzia od połowy marca włączają się w pomoc w kawiarence dla uchodźców z Ukrainy prowadzonej przez Fundację Joanny Radziwiłł. Kawiarenka jest czynna w każdą sobotę w godzinach 10.00-13.00. W ramach inicjatywy wolontariusze przygotowują kawę i herbatę oraz sprawują opiekę nad dziećmi. Pomimo barier językowych starają się być wsparciem dla przybywających gości.

Jeśli ktoś z Was chciałby dołączyć do zespołu wolontariuszy kawiarenki to prosimy o kontakt: stypendia@centrumjp2.pl.

Uwaga: propozycja dla osób powyżej 18. roku życia.

CYKL SPOTKAŃ

Zapraszamy do udziału w cyklu spotkań ”Wokół Ukrainy”. Zapraszamy zarówno samych stypendystów i absolwentów, jak i Waszych bliskich – rodzeństwo i opiekunów.

Wszystkie spotkania będą się odbywały stacjonarnie, w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II, przy ul. Foksal 11 w Warszawie (w sali na I piętrze).

Poniżej szczegółowy harmonogram cyklu (będzie on aktualizowany w miarę pojawiających się nowych propozycji).

  • Warsztaty z podstaw języka ukraińskiego

Podczas warsztatów p. Olena udzieli Wam wskazówek na temat tego, jak rozszyfrować cyrylicę (czyli alfabet wschodniosłowiański), nauczy Was podstawowych zwrotów w języku ukraińskim oraz zwróci uwagę na najczęstsze pomyłki, które Polacy popełniają, próbując porozumieć się z Ukraińcami.

Termin: 8 kwietnia (piątek), godz. 17.30-19.00

  • Spotkanie nt. historii Ukrainy

Jak kształtowała się tożsamość narodu ukraińskiego? Gdzie swoje korzenie ma obecna polityka rosyjska względem Ukrainy? Jakie wydarzenia doprowadziły do obecnej sytuacji? O tym wszystkim opowie nam stypendystka Karolina, studentka Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Termin: 12 kwietnia (wtorek), godz. 17.30-19.00

  • Spotkanie z psychologiem

Podczas spotkania psycholog Agnieszka Sitko podpowie jak radzić sobie z emocjami i stresem w obecnej sytuacji i nie tylko. Przekaże też wskazówki dotyczące tego, jak umiejętnie rozmawiać z osobami przeżywającymi traumę oraz trudności.

Uwaga: ze względu na charakter spotkania grupa wiekowa jest tu ograniczona do osób od 4. klasy szkoły podstawowej do 26. roku życia.

Termin: 19 kwietnia (wtorek), godz. 17.30-19.30

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji BGK im. J. K. Steczkowskiego.

logotyp Fundacji BGK

Aby wziąć udział w każdym ze spotkań, konieczne jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego.

Przyjmowanie zgłoszeń na spotkania zostało zakończone.

Dodano: