Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wojtyła jako wykładowca

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Z tej okazji Mediateka przygotowała filmik z wypowiedziami osób, które były studentami Karola Wojtyły na KUL-u. Przyszły papież był wykładowcą tej uczelni w latach 1954-1978.


Pracę w KUL Karol Wojtyła rozpoczął jako doktor od października 1954 r. wykładami z etyki. Od 1956 r. był kierownikiem zakładu i Katedry Etyki. Prowadził zajęcia w różnych formach: wykładów kursorycznych i monograficznych, ćwiczeń, proseminariów, seminariów.

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/kulost.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

W produkcji wypowiadają się: ks. Król, prof. Stępień, s. prof. Zdybicka, ks. abp Gulbinowicz, p. Pietraszko, p. Pochmara-Wysoczyńska, ks. bp Dyczkowski, prof. Bartoszewski – ludzie, którzy spotkali się z ks. Wojtyłą na KUL-u, gdy on był wykładowcą,a oni studentami.

Zapraszamy na stronę Mediateki, by zapoznać się z pozostałymi produkcjami.

Opublikowano 20.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.