Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wojtyła jako wykładowca

Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Z tej okazji Mediateka przygotowała filmik z wypowiedziami osób, które były studentami Karola Wojtyły na KUL-u. Przyszły papież był wykładowcą tej uczelni w latach 1954-1978.


Pracę w KUL Karol Wojtyła rozpoczął jako doktor od października 1954 r. wykładami z etyki. Od 1956 r. był kierownikiem zakładu i Katedry Etyki. Prowadził zajęcia w różnych formach: wykładów kursorycznych i monograficznych, ćwiczeń, proseminariów, seminariów.

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/kulost.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

W produkcji wypowiadają się: ks. Król, prof. Stępień, s. prof. Zdybicka, ks. abp Gulbinowicz, p. Pietraszko, p. Pochmara-Wysoczyńska, ks. bp Dyczkowski, prof. Bartoszewski – ludzie, którzy spotkali się z ks. Wojtyłą na KUL-u, gdy on był wykładowcą,a oni studentami.

Zapraszamy na stronę Mediateki, by zapoznać się z pozostałymi produkcjami.

Opublikowano 20.10.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.