Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wojtyła – gimnazjalista

W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego Mediateka przygotowała film z wypowiedziami gimnazjalnych kolegów Karola Wojtyły. Warto posłuchać jakim uczniem był przyszły papież. Zapraszamy!

 

 


W latach 1930 – 1938 Karol Wojtyła uczęszczał do Państwowego Gimnazjum im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Już w pierwszej klasie ksiądz Figlewicz zachęcił go do przystąpienia do kółka ministranckiego. Młody Wojtyła w czasach gimnazjalnych występował także w przedstawieniach kółka teatralnego.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wypowiedziami szkolnych kolegów Karola Wojtyły.

 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/szkola.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

 

Materiały użyte w filmie są własnością Mediateki

Opublikowano 31.08.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.