Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wojtyła – gimnazjalista

W związku z rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego Mediateka przygotowała film z wypowiedziami gimnazjalnych kolegów Karola Wojtyły. Warto posłuchać jakim uczniem był przyszły papież. Zapraszamy!

 

 


W latach 1930 – 1938 Karol Wojtyła uczęszczał do Państwowego Gimnazjum im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Już w pierwszej klasie ksiądz Figlewicz zachęcił go do przystąpienia do kółka ministranckiego. Młody Wojtyła w czasach gimnazjalnych występował także w przedstawieniach kółka teatralnego.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z wypowiedziami szkolnych kolegów Karola Wojtyły.

 

[flowplayer src=’/wp-content/uploads/2013/02/szkola.flv’ splash=’/wp-content/uploads/2013/01/zaslepka_jp2.jpg’ ]

 

Materiały użyte w filmie są własnością Mediateki

Opublikowano 31.08.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.