Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wizyta uczestników Akademii Patriotyzmu w rafinerii Grupy LOTOS

Dzięki uprzejmości przedstawicieli Grupy LOTOS, sponsora strategicznego programu edukacyjnego Centrum Myśli Jana Pawła II, uczestnicy projektu Akademia Patriotyzmu mieli okazję odwiedzić rafinerię firmy w Gdańsku.

Na początku oprowadzania wzięli udział w prezentacji dotyczącej historii firmy oraz obszarów jej działalności. Następnie, pod okiem pracownika LOTOSU, objechali 200-hektarowy teren – mogli obejrzeć zbiorniki półproduktów i gotowego paliwa oraz urządzenia niezbędne do prowadzonych w zakładzie procesów technologicznych. Zobaczyli też terminal kolejowy oraz specjalną jednostkę straży pożarnej, stworzone wyłącznie na potrzeby przedsiębiorstwa.

Największe wrażenie na grupie wywarła wielkość rafinerii i mnogość połączeń między poszczególnymi jej elementami, stanowiących jeden wielki układ rur i zbiorników. Młodzież zaskoczyło też, że w tak dużym zakładzie zatrudnionych jest na stałe przy produkcji tylko 350 osób, natomiast firma zatrudnia okresowo firmy zewnętrzne do konserwacji i napraw. Wtedy na terenie zakładu pracuje nawet 1500 osób.

Więcej informacji o projekcie Akademia Patriotyzmu można znaleźć TUTAJ.

 

Patronat: Mazowiecki Kurator Oświaty

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

 

 

Sponsor strategiczny programy edukacyjnego Centrum Myśli Jana Pawła II:

Opublikowano 27.08.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.