Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wizyta uczestników Akademii Patriotyzmu w rafinerii Grupy LOTOS

Dzięki uprzejmości przedstawicieli Grupy LOTOS, sponsora strategicznego programu edukacyjnego Centrum Myśli Jana Pawła II, uczestnicy projektu Akademia Patriotyzmu mieli okazję odwiedzić rafinerię firmy w Gdańsku.

Na początku oprowadzania wzięli udział w prezentacji dotyczącej historii firmy oraz obszarów jej działalności. Następnie, pod okiem pracownika LOTOSU, objechali 200-hektarowy teren – mogli obejrzeć zbiorniki półproduktów i gotowego paliwa oraz urządzenia niezbędne do prowadzonych w zakładzie procesów technologicznych. Zobaczyli też terminal kolejowy oraz specjalną jednostkę straży pożarnej, stworzone wyłącznie na potrzeby przedsiębiorstwa.

Największe wrażenie na grupie wywarła wielkość rafinerii i mnogość połączeń między poszczególnymi jej elementami, stanowiących jeden wielki układ rur i zbiorników. Młodzież zaskoczyło też, że w tak dużym zakładzie zatrudnionych jest na stałe przy produkcji tylko 350 osób, natomiast firma zatrudnia okresowo firmy zewnętrzne do konserwacji i napraw. Wtedy na terenie zakładu pracuje nawet 1500 osób.

Więcej informacji o projekcie Akademia Patriotyzmu można znaleźć TUTAJ.

 

Patronat: Mazowiecki Kurator Oświaty

Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

 

 

Sponsor strategiczny programy edukacyjnego Centrum Myśli Jana Pawła II:

Opublikowano 27.08.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.