Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielkopostny koncert Chóru

W ostatnią niedzielę Chór Centrum wystąpił w bazylice św. Krzyża w Warszawie z koncertem wielkopostnym.

 


 

8 marca, w ramach cyklu koncertów wielkopostnych organizowanych przez związek chórów Caecilianum, Chór Centrum wystąpił w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Koncert ten nawiązywał (nie tylko muzycznie) do tematyki Wielkiego Postu; wypełniająca kościół publiczność usłyszała również poezję i rozważania papieskie związane z tym okresem liturgicznym. „Przez swoją śmierć Jezus rzuca światło na sens życia i śmierci każdej istoty ludzkiej” – pisał Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae. Mamy nadzieję, że śpiew chóru pomógł słuchającym w odkrywaniu tego papieskiego przesłania.

Opublikowano 10.03.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.