Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielkopostny koncert Chóru

W ostatnią niedzielę Chór Centrum wystąpił w bazylice św. Krzyża w Warszawie z koncertem wielkopostnym.

 


 

8 marca, w ramach cyklu koncertów wielkopostnych organizowanych przez związek chórów Caecilianum, Chór Centrum wystąpił w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Koncert ten nawiązywał (nie tylko muzycznie) do tematyki Wielkiego Postu; wypełniająca kościół publiczność usłyszała również poezję i rozważania papieskie związane z tym okresem liturgicznym. „Przez swoją śmierć Jezus rzuca światło na sens życia i śmierci każdej istoty ludzkiej” – pisał Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae. Mamy nadzieję, że śpiew chóru pomógł słuchającym w odkrywaniu tego papieskiego przesłania.

Opublikowano 10.03.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.