Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielkopostny koncert Chóru

W ostatnią niedzielę Chór Centrum wystąpił w bazylice św. Krzyża w Warszawie z koncertem wielkopostnym.

 


 

8 marca, w ramach cyklu koncertów wielkopostnych organizowanych przez związek chórów Caecilianum, Chór Centrum wystąpił w bazylice św. Krzyża w Warszawie. Koncert ten nawiązywał (nie tylko muzycznie) do tematyki Wielkiego Postu; wypełniająca kościół publiczność usłyszała również poezję i rozważania papieskie związane z tym okresem liturgicznym. „Przez swoją śmierć Jezus rzuca światło na sens życia i śmierci każdej istoty ludzkiej” – pisał Jan Paweł II w encyklice Evangelium vitae. Mamy nadzieję, że śpiew chóru pomógł słuchającym w odkrywaniu tego papieskiego przesłania.

Opublikowano 10.03.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.