Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielkie Święto na Skarpie

Jak co roku pragniemy Was wszystkich zaprosić na Święto Skarpy, które tym razem będziemy hucznie w najbliższą niedzielę (13 września).Skarpa Warszawska to fenomen przyrodniczy, urbanistyczny i kulturalny. Ten wyjątkowy pas zieleni, ciągnący się przez całą Warszawę wzdłuż Wisły, zasługuje na odkrycie przez mieszkańców miasta, ale wymaga również ich uwagi i troski. Coraz częściej podejmowane są inicjatywy zagrażające spójności tego obszaru, zmierzające do jego fragmentaryzacji i zamknięcia przed warszawianami. Koalicja „Warszawska Droga Kultury Na Skarpie” wzywa wszystkich mieszkańców stolicy do obywatelskiej aktywności i ochrony wspólnego dobra, jakim jest Skarpa.

W ramach obchodów „Święta Skarpy Warszawskiej” przygotowane zostanie największe wydarzenie kulturalne w mieście, w którym udział weźmie ponad 30 instytucji kultury i nauki, oferując odwiedzającym specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje. 13 września na trasie Skarpy Warszawskiej na gości czeka blisko 60 wydarzeń. Każde z nich wpisuje się w jedną z siedmiu ścieżek tematycznych: sztuk wizualnych, historii, muzyki, sportu, przyrody, dzieci i rekreacji.

Ze swojej strony, jako Centrum Myśli Jana Pawła II pragniemy Was szczególnie zaprosić na nasze autorskie wydarzenie:

Pamięć w kadrze
Tym razem postanowiliśmy nagrać wspomnienia uczestników Święta Skarpy Warszawskiej związane z ważnymi w ich życiu spotkaniami, które miały miejsce na skarpie. Pytając o takie spotkania, chcielibyśmy sprowokować do przemyślenia na nowo roli skarpy w życiu tej osoby, niejako odkurzyć wspomnienia. 

Pełny program wydarzenia odnajdziecie: TUTAJ

Opublikowano 08.09.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.