Wielkie Święto na Skarpie

Jak co roku pragniemy Was wszystkich zaprosić na Święto Skarpy, które tym razem będziemy hucznie w najbliższą niedzielę (13 września).Skarpa Warszawska to fenomen przyrodniczy, urbanistyczny i kulturalny. Ten wyjątkowy pas zieleni, ciągnący się przez całą Warszawę wzdłuż Wisły, zasługuje na odkrycie przez mieszkańców miasta, ale wymaga również ich uwagi i troski. Coraz częściej podejmowane są inicjatywy zagrażające spójności tego obszaru, zmierzające do jego fragmentaryzacji i zamknięcia przed warszawianami. Koalicja „Warszawska Droga Kultury Na Skarpie” wzywa wszystkich mieszkańców stolicy do obywatelskiej aktywności i ochrony wspólnego dobra, jakim jest Skarpa.

W ramach obchodów „Święta Skarpy Warszawskiej” przygotowane zostanie największe wydarzenie kulturalne w mieście, w którym udział weźmie ponad 30 instytucji kultury i nauki, oferując odwiedzającym specjalnie na tę okazję przygotowane atrakcje. 13 września na trasie Skarpy Warszawskiej na gości czeka blisko 60 wydarzeń. Każde z nich wpisuje się w jedną z siedmiu ścieżek tematycznych: sztuk wizualnych, historii, muzyki, sportu, przyrody, dzieci i rekreacji.

Ze swojej strony, jako Centrum Myśli Jana Pawła II pragniemy Was szczególnie zaprosić na nasze autorskie wydarzenie:

Pamięć w kadrze
Tym razem postanowiliśmy nagrać wspomnienia uczestników Święta Skarpy Warszawskiej związane z ważnymi w ich życiu spotkaniami, które miały miejsce na skarpie. Pytając o takie spotkania, chcielibyśmy sprowokować do przemyślenia na nowo roli skarpy w życiu tej osoby, niejako odkurzyć wspomnienia. 

Pełny program wydarzenia odnajdziecie: TUTAJ

Dodano: