Wielki test z historii – sprawdź się i wygraj

Z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej TVP1 przygotowała program „Wielki test z historii: 1939. Zaczęło się w Polsce”. Audycję tę wyemitowała Jedynka w poniedziałek, 31 sierpnia, o godz. 20.20. Główna nagroda dla zwycięzcy testu to 35.000 złotych.

 


Akcja programu toczyła się w dwóch miejscach. Do warszawskiego studia TVP przy ul. Woronicza zaproszono kilkadziesiąt znanych postaci życia publicznego, reprezentujących cztery grupy zawodowe: artystów, sportowców, polityków oraz dziennikarzy.

Drugim miejscem akcji był Gdańsk (Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Gabriela Narutowicza 11/12). Tam został przeprowadzony konkurs otwarty o nagrodę prezesa TVP w wysokości 35.000 złotych. Mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy przyjechali do Gdańska i zarejestrowali się. Rejestracja uczestników rozpoczęła się o godz. 10.00 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej. O dopuszczeniu do konkursu decydowała kolejność zgłoszeń. Konkurs był przeznaczony dla osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu rozwiązywali ten sam test, co goście w Warszawie.

Test składał się z 24 pytań, podzielonych na 4 serie po 6 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 warianty odpowiedzi, z których tylko 1 była prawidłowa.

Test był wpisany na oficjalną listę wydarzeń z okazji obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez Narodowe Centrum Kultury.

 

Dodano: