Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielki test z historii – sprawdź się i wygraj

Z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej TVP1 przygotowała program „Wielki test z historii: 1939. Zaczęło się w Polsce”. Audycję tę wyemitowała Jedynka w poniedziałek, 31 sierpnia, o godz. 20.20. Główna nagroda dla zwycięzcy testu to 35.000 złotych.

 


Akcja programu toczyła się w dwóch miejscach. Do warszawskiego studia TVP przy ul. Woronicza zaproszono kilkadziesiąt znanych postaci życia publicznego, reprezentujących cztery grupy zawodowe: artystów, sportowców, polityków oraz dziennikarzy.

Drugim miejscem akcji był Gdańsk (Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Gabriela Narutowicza 11/12). Tam został przeprowadzony konkurs otwarty o nagrodę prezesa TVP w wysokości 35.000 złotych. Mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy przyjechali do Gdańska i zarejestrowali się. Rejestracja uczestników rozpoczęła się o godz. 10.00 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej. O dopuszczeniu do konkursu decydowała kolejność zgłoszeń. Konkurs był przeznaczony dla osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu rozwiązywali ten sam test, co goście w Warszawie.

Test składał się z 24 pytań, podzielonych na 4 serie po 6 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 warianty odpowiedzi, z których tylko 1 była prawidłowa.

Test był wpisany na oficjalną listę wydarzeń z okazji obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez Narodowe Centrum Kultury.

 

Opublikowano 04.09.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.