Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wielki test z historii – sprawdź się i wygraj

Z okazji 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej TVP1 przygotowała program „Wielki test z historii: 1939. Zaczęło się w Polsce”. Audycję tę wyemitowała Jedynka w poniedziałek, 31 sierpnia, o godz. 20.20. Główna nagroda dla zwycięzcy testu to 35.000 złotych.

 


Akcja programu toczyła się w dwóch miejscach. Do warszawskiego studia TVP przy ul. Woronicza zaproszono kilkadziesiąt znanych postaci życia publicznego, reprezentujących cztery grupy zawodowe: artystów, sportowców, polityków oraz dziennikarzy.

Drugim miejscem akcji był Gdańsk (Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej, Gdańsk-Wrzeszcz, ul. Gabriela Narutowicza 11/12). Tam został przeprowadzony konkurs otwarty o nagrodę prezesa TVP w wysokości 35.000 złotych. Mogli wziąć w nim udział wszyscy chętni, którzy przyjechali do Gdańska i zarejestrowali się. Rejestracja uczestników rozpoczęła się o godz. 10.00 w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej. O dopuszczeniu do konkursu decydowała kolejność zgłoszeń. Konkurs był przeznaczony dla osób pełnoletnich. Uczestnicy konkursu rozwiązywali ten sam test, co goście w Warszawie.

Test składał się z 24 pytań, podzielonych na 4 serie po 6 pytań. Do każdego pytania podane zostały 4 warianty odpowiedzi, z których tylko 1 była prawidłowa.

Test był wpisany na oficjalną listę wydarzeń z okazji obchodów 70. rocznicy wybuchu II wojny światowej przez Narodowe Centrum Kultury.

 

Opublikowano 04.09.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

31 maja
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.