Widzieć i szanować emocje dziecka – nowy odcinek podcastu Słuchając drogi

7.7.22 / G. 08:00

Nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II jest już dostępny! Tematem najnowszej audycji jest zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży.

Marcin Nowak zaprosił do rozmowy Agnieszkę Czusz-Sudoł* – doktor psychologii oraz psychoterapeutkę pracującą na co dzień w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej Intra. Wspólnie zaglądają pod maski, które zakładają dzieci i młodzież. Nasza rozmówczyni podkreśla – Świat dorosłych i świat dzieci i młodzieży się różni. Należy traktować problemy młodych ludzi poważnie.

W rozmowie dotykają takich obszarów, jak:

  • problemy, z którymi obecnie najczęściej mierzą się najmłodsi,
  • różnice między depresją u młodych, a depresją u dorosłych,
  • przyczyny niskiej odporności psychicznej dzieci i młodzieży,
  • sposoby na rozpoznanie kryzysu i pomocy,
  • sposoby rozmowy z młodymi ludźmi o depresji i kryzysach psychicznych.

Nasz podcast to nie tylko rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rozmowy na naszej grupie na Facebooku. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

*Agnieszka Czusz-Sudoł – psychoterapeutka, doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, aktualnie pracuje z dziećmi i młodzieżą w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA oraz z dorosłymi w poradni zdrowia psychicznego SPZOZ Warszawa Wola-Śródmieście.

Dodano: