Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Wezwani do miłości

Wezwani do miłości

Boskie znaczenie ludzkiej seksualności to zasadnicza treść katechez Jana Pawła II określanych jako teologia ciała – i jednocześnie poświęconej temu wielkiemu tematowi książki „Wezwani do miłości”, kolejnego tomu serii „Teologia ciała”.

Carl Anderson i José Granados pochylają się nad papieską teologią ciała z wielką wrażliwością. Nierzadko poetyckim językiem, a jednocześnie przystępnie przybliżają czytelnikowi nauczanie papieża. Odwołują się przy tym zarówno do oficjalnych dokumentów papieskich, jak i do utworów poetyckich i scenicznych Karola Wojtyły oraz innych dzieł tradycji literackiej, filozoficznej i teologicznej.

Autorzy książki wyjaśniają, w jaki sposób ciało odsłania prawdę o Bogu i Jego dobroci, a także co mówi ono o kobiecie i mężczyźnie oraz ich powołaniu do miłości, która integruje całe życie człowieka. Jednocześnie przez trafne przykłady oddziałują na wyobraźnię i zachęcają do porównywania przyswajanych treści z własnymi doświadczeniami.

Warto więc sięgnąć po tę książkę ze względów nie tylko – i nie przede wszystkim – poznawczych, lecz także praktycznych: by na nowo odkryć, jak szczególnym blaskiem może lśnić wpisana w codzienność, a jednak niezwykła miłość mężczyzny i kobiety.

O AUTORACH

Carl Anderson (ur. 1951) – Najwyższy Rycerz Zakonu Rycerzy Kolumba, założyciel oddziału Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II (Rzym) przy Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie, członek Papieskiej Rady ds. Rodziny, Papieskiej Rady ds. Świeckich i Papieskiej Akademii Życia, konsultor Papieskiej Rady do spraw Środków Społecznego Przekazu oraz Papieskiej Komisji „Iusticia et Pax”.

José Granados (ur. 1970) – duchowny, uzyskał doktorat z teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, profesor teologii i filozofii ciała w oddziale Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II (Rzym) przy Katolickim Uniwersytecie Ameryki w Waszyngtonie.


Carl Anderson i José Granados, Wezwani do miłości. Wprowadzenie do teologii ciała Jana Pawła II, tłum. Michał Romanek, Centrum Myśli Jana Pawła II, Warszawa 2011.

Przeczytaj

Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała
W jaki sposób przeżywanie własnej seksualności wpływa na poczucie sensu życia? Kolejna pozycja w serii „Teologia ciała”
Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała
Przewodnik po teologii ciała Jana Pawła II Mary Healy to cykl miniwykładów, opartych na nauczaniu Papieża o miłości, seksualności i małżeństwie
Publikacja ukazała się w serii poświęconej teologii ciała

Opublikowano 30.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.