Weź udział w akcji PoKolędzie JP2

Pokolędzie - plakat

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w ramach akcji „PoKolędzie JP2”. Kolędnicy odwiedzą między innymi hospicja, areszty, szpitale i domy dziecka dzieląc się z ich mieszkańcami radością Bożego Narodzenia. Siódma edycja akcji właśnie rusza i można zgłaszać się do udziału – zarówno jako grupa kolędników lub jako instytucja, która chce przyjąć zespół muzyczny.

W poprzedniej edycji akcji uczestniczyło ponad 1800 osób – kolędników, których było ok. 500 oraz ponad 1300 pacjentów, pensjonariuszy, wychowanków, penitencjariuszy – wszystkich tych, którzy na co dzień przebywają w miejscach, gdzie docierają kolędnicy PoKolędzia JP2. Akcja objęła całą Polskę i taki jest też cel zbliżającej się edycji – by włączyć w nią zespoły i instytucje z całego kraju.

Koncerty kolęd będą odbywać się aż do 2 lutego 2020 roku. Do udziału zaproszone są zespoły: od profesjonalnych chórów, poprzez schole przy parafiach, po muzykujące grupy przyjaciół i amatorów z całej Polski. Chęć włączenia się do akcji można zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej: pokoledziejp2.pl.

Dodano: