Wernisaż wystawy “Rozbroić strach” i warsztaty z ART FORM STUDIO

18.9.21 / G. 17:00

Zapraszamy na wernisaż!

Już wkrótce – 18 września o 17.00 w gościnnej przestrzeni Domu Społecznego Obozowa 85 Wolskiego Centrum Kultury młodzi uczestnicy projektu „Rozbroić strach” zaprezentują szerszej publiczności prace, które powstały pod kierunkiem artystów w trakcie wakacyjnego kursu pracy twórczej.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 5 listopada 2021 w godzinach otwarcia Domu Społecznego Obozowa 85.

Warsztaty z ART FORM STUDIO

Dołącz do uczestników projektu „Rozbroić strach”! Jeżeli jesteś uczniem/uczennicą jednego z warszawskich liceów – zapraszamy Cię do wzięcia udziału w warsztatach z artystami z ART FORM STUDIO. Pod okiem Kuby i Julii stworzysz wraz z innymi młodymi ludźmi transparenty-flagi ze sloganami, cytatami i odniesieniami do myśli politycznej i społecznej, praw dziecka oraz praw człowieka, manifestujące poglądy, uczucia, obawy i lęki współczesnej młodzieży.

Warsztaty odbędą się we wtorek 14 września o 16:30 przy ul. Foksal 11 na dziedzińcu Centrum Myśli Jana Pawła II. Ilość miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy mailowe pod adresem: dludwig@centrumjp2.pl

 

********

„Rozbroić strach” to projekt adresowany do młodzieży z aspiracjami artystycznymi z warszawskich szkół ponadpodstawowych. Letni kurs pracy twórczej realizowany był od 5 do 16 lipca. Program obejmował m.in. warsztaty artystyczne w różnych technikach plastycznych (prowadzone przez artystów, m.in. z pracowni Art Form Studio), spotkania z ekspertami i dyskusje na temat psychologicznego i duchowego wymiaru strachu i lęku oraz wizyty w muzeach, gdzie pod okiem edukatorów uczestnicy przyglądali się dziełom sztuki dawnej i współczesnej.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Dodano: