Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Weekend z Janem Pawłem II

Atrakcyjny weekend przygotowało dla warszawiaków Centrum Myśli Jana Pawła II z okazji kolejnej rocznicy urodzin Jana Pawła II, które przypadają 18 maja. W piątek i sobotę jubileusz 10-lecia będzie świętować młodzieżowy wolontariat – Inkubator Miłosierdzia. Jak co roku instytucja otwiera swoje drzwi w Noc Muzeów. Niedziela, 20 maja, to Festiwal Talentów na Krakowskim Przedmieściu, który animować będą stypendyści m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

Festiwal Talentów

W niedzielę 20 maja o godz. 12.00 na Krakowskim Przedmieściu 66 powstanie miasteczko stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II. W wielkim namiocie ustawionym przed Centralną Biblioteką Rolniczą będzie można spotkać utalentowanych młodych warszawiaków, którzy wystąpią w rolach animatorów i pokażą swoje największe talenty. Będą pokazy chemiczne, wspólne odśpiewanie „Snu o Warszawie”, doświadczenia z prądem, opowieści o poszczególnych epokach, atrakcje sportowe i muzyczne, a nawet malowanie wykałaczką na mleku.

„Stypendia to przede wszystkim nasi utalentowani uczniowie i studenci warszawscy. Chcemy pokazać, dlaczego warto starać się o Stypendium m.st Warszawy im. Jana Pawła II” – mówi Maria Jankowska z Centrum Myśli Jana Pawła II. „Miasteczko będą tworzyły cztery przestrzenie: artystyczna, sportowa, społeczna i naukowa. W każdej z nich swoimi talentami i pasjami będą się chwalić nasi stypendyści i to oni zapraszają do udziału w prowadzonych przez siebie pokazach i animacjach”.

W programie strefy artystycznej przewidziane są między innymi: wystawa prac artystycznych, street art, warsztaty pisania ikon i występy muzyczne. W strefie sportowej będzie można podziwiać zawodników judo, karateków, siatkarzy, piłkarzy, będzie też pokaz żonglerki. Zainteresowani nauką zostaną zaproszeni do licznych pokazów i eksperymentów, będzie można także wysłuchać opowieści z epok. Nie zabraknie okazji, by poznać tych, którzy na co dzień angażują się w wolontariat.

Specjalny koncert szykuje Chór Centrum Myśli Jana Pawła II. Tego dnia na Krakowskim Przedmieściu zabrzmią hymny Światowych Dni Młodzieży w kilku językach i ciekawych, jazzowych aranżacjach, a także muzyka rozrywkowa, ale podana w mistrzowskim, chóralnym wykonaniu.

Festiwal to świetna okazja do odwiedzenia stoisk Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II oraz Ochotników Warszawskich, w których będzie można uzyskać informacje na temat rekrutacji stypendialnej oraz możliwości działań wolontariackich w Warszawie.

10-lecie Inkubatora Miłosierdzia: święto wolontariatu młodzieżowego w Centrum Myśli Jana Pawła II

Dziesięć lat temu wśród młodych ludzi skupionych wokół ideałów Jana Pawła II zakiełkowało pragnienie zmiany świata na lepsze, a także budowania wspólnoty opartej na dzieleniu się dobrem. Tak powstał Inkubator Miłosierdzia – wolontariat młodzieżowy organizowany przez Centrum Myśli Jana Pawła II, działający m.in. w warszawskich hospicjach, domach dziecka oraz ogniskach wychowawczych.

„Chcemy, aby wspólne świętowanie 10-lecia naszej działalności stało się przyczynkiem do dyskusji na temat wolontariatu młodzieżowego i polityki młodzieżowej m.st. Warszawy” – mówi Katarzyna Osior-Szot, koordynatorka wolontariatu w Centrum Myśli Jana Pawła II. Instytucja zaprasza na cykl wydarzeń przeznaczonych dla organizacji współpracujących lub zamierzających współpracować z młodzieżą w wolontariacie, a także dla samych wolontariuszy. Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy.

18.05.2018, godz. 10.00 (część I) i 15.00 (część II)
Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11
Debata o wolontariacie młodzieżowym, a w niej m.in. specyfika, szanse i zagrożenia wolontariatu młodzieżowego oraz metody pracy wolontariackiej z młodzieżą.

19.05.2018, godz. 10.00
Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, ul. Stara 4
Dzień Rozwoju Wolontariusza, czyli blok bezpłatnych warsztatów zaprojektowanych specjalnie z myślą o potrzebach wolontariuszy – m.in. warsztaty z komunikacji, rozwijania kompetencji, zarządzania czasem.

Szczegóły i zapisy na naszej stronie internetowej

Noc Muzeów

19 maja w Centrum Myśli Jana Pawła II w ramach Nocy Muzeów odbędą się urodziny Karola Wojtyły! W kamienicy artystycznej przy ul. Foksal 11 od godziny 18.00 będzie można obejrzeć wystawy Papież Dialogu oraz Papież Wolności, rozwiązać quiz, odbyć podróż przez świat z Janem Pawłem II i zrobić wyjątkowe zdjęcie z solenizantem.

Od godziny 21.00 ponadto:
21.00 – niezwykły koncert Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II;
21.30 – tort urodzinowy;
22.00 – film o górskich wędrówkach Karola Wojtyły.

 

Sponsorem strategicznym programu edukacyjnego Centrum Myśli Jana Pawła II jest Grupa LOTOS. Sponsorem wspierającym jest Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych sp. z o.o.

 

 

Opublikowano 15.05.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.