Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warto iść w las

Podcast „Słuchając drogi”

Terapia leśna to metoda udowodniona naukowo. Może przynieść mnóstwo korzyści na poziomie fizycznym, mentalnym i emocjonalnym. Np. uspokajać układ nerwowy, poprawiać odporność, koncentrację i zapamiętywanie. Działać przeciwzapalnie, przeciwdepresyjnie i przeciwnowotworowo.

Jednak kluczowym słowem jest tutaj relacja. A każda dobra relacja powinna być dwustronna, bo wchodząc do lasu stajemy się jego częścią. I jak w każdej relacji, mogą towarzyszyć nam także trudne emocje. Dlatego ważne jest, by przyrodę coraz lepiej poznawać. Bez głębokiej relacji nie będziemy w stanie docenić, czym jest i że stanowimy z nią jedność.

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?

Zapraszamy do rozmowy z Katarzyną Simonienko, lekarzem psychiatrą, przewodnikiem i założycielem Centrum Terapii Leśnej.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?

Opublikowano 21.05.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.