Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warte wspomnienia

Fragmenty „Tryptyku Rzymskiego” Jana Pawła II rozbrzmiewały 26 marca w Bibliotece Centrum Myśli JP2. Pomysł zorganizowania wieczorku poetycko-muzycznego dojrzał w Inkubatorze Miłosierdzia i został zrealizowany przez Natalię Mikielską, Annę Witeska, Małgorzatę Gąskę i Marysię Zadrogę – wolontariuszki działające w Fundacji „Vis Maior” , pomagającej osobom niewidomym i słabo widzącym. Na zaproszenie odpowiedziało 16 osób.


 

Około godziny 17 bibliotekę ogarnął klimat kawiarni. Recytatorzy wtopili się w towarzystwo zaproszonych, zajmując miejsca przy stolikach, po chwili „rozbrzmiewających” dyskusjami. Po krótkich słowach przywitania płynął dźwięk skrzypiec i pianina w utworze Roberta Szumanna „Marzenie”. Następnie, stypendyści kolejno wyrażali swoje interpretacje wierszy zawartych w „Tryptyku Rzymskim”. Zaczęło się od metafizycznego „Zdumienia”, a zakończyło „Rozmową ojca z synem w krainie Moria” odczytaną Braillem przez Anię Kuszaj. Recytację przeplatały aranżacje klarnetu, skrzypiec i pianina.

Po subtelnej dawce poezji i muzyki mile upływał czas przy filiżance herbaty i łakociach. Każdy stolik żywo „dyskutował” nie tylko o wrażeniach z wieczorku. Wśród uczestników wyczuwało się otwartość, sympatię, pozytywne fluidy, co było bardzo istotnym celem spotkania. Nawet Red-pies przewodnik uważnie przysłuchiwał się zebranym, posłusznie leżąc przy swojej pani.

 
 

Recytatorzy:

Jarosław Izdebski, Michał Kalwara, Gabriela Klimowicz, Anna Kuszaj,
Adrian Najkowski, Paweł Osipowski, Marek Tański, Edyta Urbaniak;

Muzycy:
Piotr Smela-pianino,

Piotr Zawadzki-klarnet,

Gabriela Galdamez Munoz-skrzypce,

Dziękujemy wolontariuszom za pomoc gościom, jako asysta w drodze na spotkanie.