Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Warsztaty wyjazdowe „Kuźni” i „Papolandii”

W ostatni weekend kwietnia, w okolicach Gniezna, odbyły się wspólne warsztaty wyjazdowe „Kuźni” i „Papolandii.


Nasze kwietniowe spotkanie „Kuźni” i Papolandii miało formę wyjazdu. Wspólnie wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę w okolice Gniezna. To jest miejsce początków państwa polskiego i jedno z miast, które odwiedził papież Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski.
Pierwszy dzień spędziliśmy w malowniczo położonym ośrodku w Chomiąży Szlacheckiej. W promieniach wiosennego słońca, nad pięknym jeziorem rozważaliśmy temat pracy nad sobą. Nasze refleksje opierały sie na przemówieniach papieskich i żywotach wielkich polskich świętych: Maksymiliana, Jadwigi, Teresy od Krzyża, którzy są dla nas wzorami kształtowania siebie i swojego postępowania.
Wieczorem urządziliśmy spotkanie integracyjne razem z dziećmi z
Papolandii. Bawiliśmy się, śpiewaliśmy, a wieczorem wpólnie odmówiliśmy apel Jasnogórski.
Drugi dzień przeznaczyliśmy na zwiedzanie. Na początku byliśmy w Biskupinie, gdzie poznawaliśmy życie naszych przodków: wygląd ich chat, sposób wybijania monet itp.
W niedzielę
uczestniczyliśmy we mszy świętej w gnieźnieńskim kościele pw. bł. Radzyma Gaudentego, brata św. Wojciecha. Następnie odwiedziliśmy katedrę gnieźnieńską – o jej historii i architekturze w barwny sposób opowiedział nam przewodnik. Na końcu podróży zwiedziliśmy rynek gnieźnieński, gdzie mogliśmy odpocząć i kupić pamiątki.

Podróż powrotna upłynęła nam w miłej atmosferze, wspólnie śpiewaliśmy, dzieliliśmy sie wrażeniami z naszej wycieczki, odbył się też minikonkurs sprawdzający naszą wiedzę ze zwiedzanych miejsc. Na pewno na długo zostanie nam w pamięci ten piękny wyjazd, z niecierpliwością czekamy też na kolejne warsztaty Kuźni.

 





Opublikowano 02.05.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online