Warsztaty marcowe

„Tylko dziś jest twoje!”

W sobotni poranek w Domu Kultury Stokłosy spotkaliśmy się, aby wziąć udział w warsztatach Papolandii. Rozgrzaliśmy się zabawami, a potem zgłębialiśmy papieskie przesłanie: „Wczoraj do ciebie nie należy. Jutro niepewne… Tylko dziś jest twoje”.

foto

 

Na początku każdy z nas stworzył swoją oś życia z najważniejszymi dla niego momentami z przeszłości, teraźniejszości, a także planami na przyszłość.
foto

 

Następnie podzieliliśmy się na trzy grupy. Każda grupa miała opisać jedną z postaci: osobę żyjącą przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością. Nasze wyobrażenia, a w związku z tym i przedstawione historie, bardzo się różniły. Dodatkowo z różnorodnych materiałów przygotowaliśmy trzy figury, które miały symbolizować opisane przez nas osoby.

 

Zastanawialiśmy się też nad tym, co zwykle odkładamy „na później”. By pamiętać o tym, żeby się za nie zabrać, zrobiliśmy własne „przypominajki”: bransoletki, karteczki, breloczki i inne drobiazgi.

 

 

fotofotofoto

Warsztaty te dały nam wiele do myślenia – postanowiliśmy, że natychmiast zaczniemy praktykować zasadę „co masz zrobić jutro, zrób teraz!”.

Za miesiąc opowiemy sobie nawzajem, czy zdołaliśmy zrealizować nasze postanowienia 🙂

Więcej zdjęć – TUTAJ

Dodano: